No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci sa na pokračujúcom rokovaní zídu až v novom roku

Pokračovanie prerušeného rokovania rimavskosobotského mestského zastupiteľstva už tento rok nebude, poslanci sa zídu až v januári. Ako pre Rimava.sk potvrdil primátor mesta Jozef Šimko, pokračujúce rokovanie zvolá na 15. januára o 13.00 hod. Podľa programu by sa poslanci mali zaoberať návrhom nového mestského rozpočtu, úpravami aktuálneho či majetkoprávnymi otázkami.

Naposledy zasadal poslanecký zbor 11. decembra, rokovanie však skončilo predčasne po tom, ako väčšina poslancov z klubu Smer-SD opustila rokovaciu miestnosť. Nepáčilo sa im, akým spôsobom primátor vedie zasadnutie, označili ho za dehonestujúci a urážlivý.

Nariadenie o daniach a poplatkoch primátor podpísal

Najdiskutovanejšou bola v decembri sadzba dane za nehnuteľnosti pre podnikateľské subjekty. Napokon zastupiteľstvo schválilo jednotnú daň 1,90 eur za meter štvorcový. Primátor vtedy uviedol, že menej zaplatia aj hypermarkety a poznačí to mestský rozpočet. Ako však dnes pre Rimava.sk potvrdil, uznesenie napokon podpísal, aby bola dodržaná zmena zákona, ktorú Národná rada SR prijala s účinnosťou od prvého decembra.

Zmeny nastanú aj pre fyzické osoby, zníži sa poplatok za vývoz komunálneho odpadu, namiesto približne 20 eur zaplatí občan po novom 17 eur. Ako primátor poznamenal, v Banskej Bystrici došlo k zvýšeniu poplatku za komunálny odpad z približne 22 eur na takmer 30, čo považuje za markantný rozdiel.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Podľa primátora bol na zastupiteľstve Cirkus Humberto
Podnikatelia budú za stavby platiť jednotnú daň, fyzickým osobám zlacnie vývoz odpadu
Robert Kuvik zložil poslanecký sľub, nahradil Júliusa Vrábľa
Byty na Dúžavskej poslanci neschválili. Podľa Farkaša sú podmienky na sídlisku horšie ako v base


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross