No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci sa na mimoriadnom rokovaní budú zaoberať fungovaním futbalu

msz-rimavska-sobota1Poslanci mestského zastupiteľstva sa v otázke fungovania rimavskosobotského futbalu stretnú mimoriadne. Primátor mesta Jozef Šimko zvolal mestské zastupiteľstvo na stredu, 20. mája, o 13-tej hodine v zasadacej miestnosti Mestského úradu. O mimoriadnom rokovaní rozhodli radní ešte na aprílovom rokovaní, kedy sa nezhodli ani na jednej zo štyroch alternatív fungovania Mestského športového klubu (MŠK). V tomto roku ide o prvé mimoriadne stretnutie.

V programe posledného zasadnutia mali aj informatívnu správu o MŠK, ktorú predložil prednosta Mestského úradu a konateľ MŠK Štefan Szántó. V správe boli predložené tri alternatívy fungovania klubu. Prvou by malo byť schválenie dotácie vo výške 50 tis. eur na zabezpečenie pôsobenia futbalového mužstva dospelých v II. lige v jesennej časti. V prípade ak by neschválili dotácie, tak druhou alternatívou bolo aj neprihlásenie mužského futbalu do súťaže. Treťou variantou v informatívnej správe bol aj odpredaj MŠK za symbolické jedno euro.

Počas aprílového rokovania predstavil svoju koncepciu fungovania futbalu ako Občianskeho združenia aj bývalý rimavskosobotský hráč Štefan Balogh. Jeho návrh však väčšinu poslancov nezaujal. „Musíme urobiť systémovú zmenu, liečenie nepomáha,“ povedal poslanec Samuel Urban.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Poslanci sa nedohodli na fungovaní futbalu, budú o ňom ešte mimoriadne rokovať

R. SOBOTA: Poslanci sa na rokovaní budú zaoberať futbalom aj investíciami na Kurinci

Futbal v meste chce prebrať bývalý hráč R. Soboty, prijal verejnú výzvu primátora

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross