No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre lepšie podmienky v nemocnici začali spisovať petíciu

nemocnica-peticiaPrevádzkovateľ siete nemocníc spoločnosť Svet zdravia, pod ktorého patrí aj rimavskosobotská nemocnica, začal spisovať petíciu za lepšie podmienky. Dôvodom je nepodpísanie, aj keď schváleného uznesenia krajskými poslancami, predsedom BBSK Marianom Kotlebom. Rimava.sk o tom informoval krajský poslanec za Rimavskú Sobotu ako aj zamestnanec nemocnice Peter Juhász.

Podľa jeho slov s petíciou začali v priebehu minulého týždňa, podpísalo ju už niekoľko tisíc ľudí. „Ide o to, aby sa ľudia mohli vyjadriť či chcú alebo nechcú lepšie podmienky. Je úplne jedno komu patrí nemocnica. Pacient to nevníma, ale vníma to, koľko ľudí je na izbe,“ poznamenal Juhász, podľa ktorého odpredaj by sa mal uskutočniť v priebehu 3 až 4 rokov, pričom sa počíta s investíciou v hodnote približne 7 mil. eur. „Toto by malo byť zakotvené aj v zmluve,“ doplnil. Ako ďalej poznamenal o kurióznom nepodpísaní uznesenia predsedom BBSK by sa malo ešte rokovať. „Keď sa predseda prezentuje, že bol zvolený hlasom ľudu a chcel by robiť pre ľudí, tak musí akceptovať ich názory a nie len sa pozerať na nejaké súvislosti, ktoré doteraz videl alebo chcel vidieť,“ povedal krajský poslanec na margo petície, ktorá je podľa neho vyjadrením názoru ľudí žijúcich na Gemeri.

Najdrahší holubník na Slovensku podľa Juhásza „obýva“ niekoľko tisíc holubov a v tejto patovej situácii nemôže nový majiteľ zabiť ani klinec do steny či predať inému záujemcovi. „Tu nejde o to, kto má v prenájme nemocnicu. Proste táto skupina ju získala do roku 2038 a treba s tým niečo robiť. Ľudia tu budú žiť aj potom a prečo by mali mať horšie podmienky na liečbu ako kdekoľvek inde v kraji,“ avizoval Juhász.

Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa BBSK Michaela Piliarová, dôvodom nepodpísania uznesenia je podľa predsedu nízka kúpna cena. „Uznesenie predseda BBSK nikdy nepodpísal,“ poznamenala hovorkyňa a dodala, že schválené uznesenie sa na webovej stránke Úradu BBSK objavili z dôvodu technickej chyby pri zverejňovaní uznesení. Svet zdravia, by mal kraju zaplatiť za budovu a pozemok v Rimavskej Sobote o výmere viac ako 1600m2 približne 570 tis eur. Rovnaký scenár nepodpísania uznesenia je aj v prípade žiarskej nemocnice, za ktorú aj s pozemkom by mal kupujúci zaplatiť viac ako 460 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Schválený predaj nedostavaných nemocničných pavilónov má stopku
R. SOBOTA: Kraj odpredá nedostavaný „B“ pavilón nemocnice Svetu zdravia
FOTO: Pozrite sa ako vyzerá nedokončený pavilón nemocnice pred rekonštrukciou
VIDEO/R. SOBOTA: Nedostavaný nemocničný pavilón chcú odkúpiť, zámer budú schvaľovať poslanci BBSK
V Rimavskej Sobote začali s implantáciou kardiostimulátora
R. SOBOTA: Do nemocnice investovali státisíce, personálne sú ale stále poddimenzovaní
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Definitívne! Nemocnica je vo Svete zdravia, má nového riaditeľa
R. SOBOTA: Na chirurgii operujú po novom a na novom. Metódu zaviedli prví na Slovensku
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Protimonopolný úrad schválil zaradenie nemocnice do siete Penty


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross