No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: K väznici by malo pribudnúť aj zariadenie pre duševne chorých

sabovaK otvorenému oddeleniu Sabová pri Rimavskej Sobote by okrem rozšírenia väznice mal pribudnúť aj detenčný ústav. Ide o špeciálne zariadenie pre zabezpečenie starostlivosti o duševne chorých, ktorí si vyžadujú osobitné podmienky pre ochranu ich samých, ako aj verejnosti. Toto zriadenie je medzi prioritami novozvolenej vlády SR. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla, vláda v súlade s koncepciou väzenstva SR na roky 2011 až 2020 by chcela naplniť svoje stanovené ciele v oblasti zvýšenia kapacít, spoľahlivosti prevádzky a bezpečnosti ústavov. Dôvodom rozširovania je podľa ministerstva spravodlivosti takmer zaplnená kapacita väzníc.

sabova2„Vláda bude pokračovať v rekonštrukciách ústavov a zabezpečí prípravu a v rámci zdrojových možností aj realizáciu výstavby nových objektov s cieľom udržania, modernizácie a zvýšenia súčasných ubytovacích kapacít zboru,“ uviedol hovorca, podľa ktorého výber lokality bude predmetom podrobnejšej analýzy.

O vytvorení väznice pre osemsto väzňov pri Rimavskej Sobote uvažovala aj uplynulá vláda. Ako v roku 2014 uviedla pre Rimava.sk vtedajšia hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová, nové zariadenie mohlo byť profilované ako ústav na výkon väzby a ústav na výkon trestu odňatia slobody.

Rezort spravodlivosti ešte v roku 2013 zisťoval na rimavskosobotskej radnici územnoplánovacie informácie. „Mestský úrad – odbor rozvoja mesta – zaslal požadované informácie so záverom, že výstavba nového objektu výkonu väzby a výkonu trestu odňatia slobody nie je v rozpore s funkciou využitia územia,“ priblížila Donevová.

V minulosti sa uvažovalo aj o prebudovaní bývalej tabakovej továrne na väznicu, občania však boli proti takémuto zámeru a napokon sa nerealizoval.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: V meste plánujú postaviť väznicu pre 800 väzňov
Otvorené väzenské oddelenie na Sabovej nepatrí k preplneným
Zo Sabovej vďaka amnestii prepustili osem väzňov
Vo väzenskom bitúnku solárnou energiou ušetria 300 tis.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross