No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: O príprave výstavby R2-ky majú prísť diskutovať zástupcovia NDS

18. augusta 2017 |  | 

O príprave výstavby R2-ky v regióne majú prísť do Rimavskej Soboty diskutovať zástupcovia Národnej diaľničnej spoločnosti. Po včerajšom stretnutí v Bratislave s investičným riaditeľom NDS Ladislavom Dudášom a vedúcim pracovnej skupiny pre výstavbu R2 Stred Pavlom Greksom z Mýtnej to pre Rimava.sk potvrdil Radovan Ceglédy, člen OZ Naša Sobota. Po tom, ako v lete verejnosť pobúrila informácia o nerentabilnosti výstavby ďalších úsekov rýchlostnej cesty R2 združenie zorganizovalo blokádu cesty neďaleko Rimavskej Soboty pri Čiernej lúke, neskôr sa s protestom pripojili aj obyvatelia v okolí Sorošky za Rožňavou. Podľa Ceglédyho okrem návštevy investičného riaditeľa NDS a zároveň podpredsedu predstavenstva Ladislava Dudáša ich na NDS ubezpečili o troch termínoch začiatku výstavby R2. Zároveň dodal, že ide o termíny, o ktorých hovoril aj šéf rezortu ministerstva dopravy Árpád Érsek.

NDS tak podľa neho potvrdila, že na budúci rok sa má začať s výstavbou úseku Mýtna – Tomášovce. O rok neskôr majú prísť na rad úseky Zacharovce – Bátka a Kriváň – Mýtna. Diskusia má byť v polovici septembra. „Aby každý občan dostal odpoveď na všetky svoje otázky týkajúce sa výstavby ciest v našom regióne,“ uviedol Radovan Ceglédy. Na stretnutí bol aj Pavel Greksa, ktorý tento týždeň vyhodnotil frekvenciu premávky v obci Mýtna. Ako spomenul, má stúpajúcu tendenciu, keďže za 24 hodín prešlo obcou približne 13500 áut čo je viac ako pred dvomi rokmi.

Podľa informácií Národnej diaľničnej spoločnosti pre úseky rýchlostnej cesty R2 medzi obcami Zacharovce a Figa v okrese Rimavská Sobota hľadajú projektantov na prípravu dokumentov. Zabezpečené majú byť až do fázy, aby mohla byť vypísaná súťaž pre stavbu týchto úsekov v dĺžke približne 14,5 kilometra. Oba projekty majú byť spolufinancované zo zdrojov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 a zo štátneho rozpočtu.

„Pre úseky rýchlostnej cesty R2 „Zacharovce – Bátka“ a „Bátka – Figa“ sú vydané právoplatné územné rozhodnutia. Momentálne prebieha verejné obstarávanie, ktorého predmetom je obstaranie dokumentácie pre stavebné povolenie a dokumentácie na ponuku na výber zhotoviteľa," priblžila pre Rimava.sk hovorkyňa NDS Michaela Michalová, podľa ktorej bol časový harmonogram prípravy skrátený z dôvodu rozhodnutia o realizovaní majetkovoprávneho vysporiadania už na základe geometrických plánov z dokumentácie pre územné rozhodnutie. „Týmto postupom dôjde k skráteniu prípravy o približne šesť mesiacov," zdôraznila.

 
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross