No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Primátor vymenoval Petra Nôtu za riaditeľa ZŠ P. Dobšinského

25. augusta 2014 |  | 
RNDr. Peter Nôta, riaditeľ ZŠ. P. Dobšinského

RNDr. Peter Nôta, riaditeľ ZŠ. P. Dobšinského

Doterajší riaditeľ Základnej školy P. Dobšinského v Rimavskej Sobote, Peter Nôta, povedie školu aj ďalších päť rokov. Vymenovanie riaditeľa bolo "pozastavené" kvôli námietkam zamestnancov školy, ktorí spochybnili voľbu. Primátor Jozef Šimko však už nového riaditeľa oficiálne menoval do funkcie. "Podpísal som menovací dekrét a odovzdal ho riaditeľovi školy," potvrdil pre Rimava.sk primátor. Ako podotkol, k zajtrajšiemu dňu Nôtovi končí päťročné funkčné obdobie a následne začína nové.

Riaditeľ Nôta svoj post obhájil ešte v júni, kedy o troch kandidátoch rozhodovala Rada školy. O týždeň neskôr však prišli na rokovanie mestského zastupiteľstva niekoľkí učitelia a zamestnanci, ich zástupkyne vo svojom prejave pred poslancami spochybnili výber nového riaditeľa. Primátor vtedy vysvetlil, že nie je kompetentný zmeniť rozhodnutie Rady školy a musí ho rešpektovať, avizoval však, že môže s vymenovaním počkať a nepodpíše ho, ak o tom rozhodne súd. Ako dnes pre Rimava.sk primátor potvrdil, počas prázdnin neobdržal žiadny podnet či príkaz zo súdu. Spomenul,  že preto vymenoval víťaza výberového konania, ktorého navrhla Rada školy. "Aby sa školský rok mohol začať bez problémov," podotkol primátor.

O voľbe sa však ešte bude na zastupiteľstve hovoriť. Po tom, ako pred poslancami vystúpili učiteľky,  poslanecký zbor poveril hlavného kontrolóra Ladislava Šťavinu, aby prešetril výberové konanie. Ako dnes pre Rimava.sk hlavný kontrolór potvrdil, správu o kontrole predloží poslancom na najbližšom riadnom rokovaní mestského zastupiteľstva, ktoré je naplánované na 23. septembra.

Výberové konanie na obsadenie riaditeľského kresla v ZŠ P. Dobšinského sa uskutočnilo 18. júna. Výberová komisia mala trinásť členov, vrátane zástupcov štátnej školskej inšpekcie a okresného úradu, odboru školstva, v sídle kraja. O funkciu sa uchádzali  traja záujemcovia, okrem súčasného riaditeľa kandidovala aj Ľubica Kubiňáková a Július Karas. Obaja sa výberového konania zúčastnili aj pred piatimi rokmi.

Voľby riaditeľov majú za sebou aj v iných školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Ako Rimava.sk informovala, v Základnej umeleckej škole nedošlo k zmene v riaditeľskom kresle, post obhájil Marian Lacko. Aj v Materskej škole na Ulici Hatvaniho je naďalej tá istá riaditeľka, Eva Juhászová. V Centre voľného času Relax jediný kandidát nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov a výberové konanie tu budú musieť zopakovať. Doterajšia riaditeľka Eva Greisigerová už nekandidovala. V súčasnosti je poverenou riaditeľkou Ivana Pivarníková.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
Medzi poslancov prišli učiteľky zo ZŠ P. Dobšinského. Spochybnili voľbu riaditeľa
ZŠ P. DOBŠINSKÉHO: Riaditeľom bude naďalej Peter Nôta
ŠKOLY: Funkciu obhájili dvaja riaditelia, jedno výberové konanie zopakujú


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross