No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Výletný vláčik sa TSM postaral o pokutu

perex-vlacikVýletný vláčik sa Technickým službám mesta Rimavská Sobota postaral na začiatku tohtoročnej sezóny o pokutu. Dôvodom je porušenie Zákona o verejnom obstarávaní pri jeho kúpe. Pokutu udelil Úrad verejného obstarávania (VO) vo výške 2500 eur, za uzavretie zmluvy rokovacím konaním bez splnenia podmienok na jeho použitie. Rimava.sk o tom informoval hovorca Úradu VO Ján Mažgút.

Podľa jeho slov vo štvrtok, 17. júna, účastníkovi konania (TSM) uplynula 15 dňová lehota na podanie riadneho opravného prostriedku (rozkladu) proti rozhodnutiu. „Od 18. júna teda plynie účastníkovi konania 15 dňová lehota na zaplatenie uloženej pokuty,“ uviedol hovorca. Ako ďalej poznamenal v prípade, že je pokuta uložená, respektíve aj v prípade, ak je pokuta uhradená, môže mesto Rimavská Sobota predmetné vozidlo využívať. Avšak v prípade neuhradenia pokuty môže úrad podľa Mažgúta využiť mechanizmy na jej zaplatenie.

Výletný vláčik, ktorý má ako atrakcia počas letnej sezóny voziť turistov do rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote vzbudil v meste rozruch ešte predtým, ako bol pred rokom zakúpený. V uliciach mesta sa totiž objavil iba približne týždeň po tom, čo jeho kúpu odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva v sume 50 tis. eur rezervného fondu mesta. Poslancom vtedy predložil návrh na zakúpenie vláčika primátor mesta Jozef Šimko, za 50 tisíc eur z rezervného fondu, ktorý by za poplatok prevážal záujemcov z mesta do rekreačnej oblasti Kurinec a späť. Poslanecký zbor zámer odsúhlasil. Za hlasovalo 11 poslancov, prevažne z väčšinového klubu. V súčasnosti vláčik vozí na Kurinec ľudí zadarmo, keďže k vláčiku nie je licencia na pravidelnú prepravu osôb.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk
Vláčik mesto ešte nekúpilo, poslanci chceli vedieť ako ho zaobstarajú
R. SOBOTA: Do mesta priviezli výletný vláčik
R. SOBOTA: Na Kurinci pribudli palmy, počítajú s vyššou návštevnosťou

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross