No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Za parkovanie v centre budú vodiči platiť menej

parkovanie na Hlavnom námestíVodiči, ktorí odstavia auto na platených parkoviskách v centre mesta, zaplatia od polovice apríla opäť menej. Hodina parkovania nebude stáť jedno euro, ale päťdesiat centov. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Ako uviedol, zníženie vychádza najmä z požiadaviek občanov, ktorí navštevovali zdravotné centrum na námestí a onkologickú ambulanciu. Primátor zároveň potvrdil, že zníženie parkovného jednohlasne odsúhlasili aj členovia mestskej rady na včerajšom zasadnutí. Lacnejšie parkovné vstúpi do platnosti 14. apríla.

Podľa Šimka však zároveň bude samospráva dohliadať na to, aby parkovné uhradili všetci, ktorí auto odstavia na platenom parkovisku. "Sprísni sa výber parkovného," zdôraznil primátor a dodal, že na Hlavnom námestí budú platiť aj vodiči, ktorí zaparkujú na vonkajšom okruhu cesty. Podotkol, že cena celodenného parkovného a parkovacej karty ostáva nezmenená.

Cena parkovného už bola v minulosti znížená na 50 centov, po tom, ako nastúpilo súčasné vedenia mesta. Vlani v lete ale na návrh dozornej rady Mestského športového klubu, ktorý vyberá poplatky, parkovné stúplo na jedno euro.

Poslanci sa výberu parkovného venovali aj na januárovom rokovaní mestského zastupiteľstva, prijali uznesenie, podľa ktorého mali byť na Hlavnom námestí osadené rampy. Primátor uznesenie nepodpísal, poslanci jeho veto v marci neprelomili. Šimko potvrdil, že aj na včerajšom rokovaní mestskej rady predseda poslaneckého klubu SMER-SD opäť spomenul návrh umiestniť na námestie rampy. Primátor sa netají tým, že s takýmto návrhom nesúhlasí, ako však povedal, ak by poslanci jeho veto prelomili alebo uznesenie opätovne schválili, musí ho rešpektovať. Podľa jeho slov by však mali zároveň nájsť v rozpočte 18 až 20 tisíc eur, ktoré by na túto investíciu boli potrebné.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Parkovné na Hlavnom námestí zaplatí viac vodičov
R. SOBOTA: Za hodinové parkovanie na Hlavnom námestí sa bude platiť viac
Parkovanie v centre Rimavskej Soboty bude od januára lacnejšie
Veľa áut na námestí má od februára riešiť vyššie parkovné
Cez Mestský športový klub sa bude stavať a vyberať parkovné
Problém s platením za parkovanie na Hlavnom námestí chcú vyriešiť závorou


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross