No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Plaváreň najbližšie mesiace už neotvoria, pripravujú sa na sezónu na Kurinci

8. júna 2020 |  | 

Plaváreň v Rimavskej Sobote, ktorá bola zhruba pred tromi mesiacmi zatvorená kvôli opatreniam voči koronavírusu, najbližšie týždne ani neotvoria. Pripravujú na sezónu kúpalisko Kurinec-Zelená voda. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol Tibor Barto, riaditeľ Technických služieb mesta, ktoré kúpalisko a plaváreň spravuje, pripravujú sa na spustenie letnej sezóny.

Článok pokračuje pod reklamou"Podľa prevádzkového poriadku máme termín od 15-teho júna, ako každý rok. Teraz to vychádza na pondelok, ak bude vhodné počasie, tak chceme otvoriť už v najbližšiu sobotu," priblížil riaditeľ TSM. Zároveň dodal, že na sezónu sa pripravujú ako po minulé roky, ako keby nebola pandémia s tým, že sledujú, aké budú potrebné hygienické opatrenia. "Či bude treba dezinfekciu pri vstupe a podobne," podotkol Barto. K dispozícii budú aj člnky a vodné bicykle na jazere, ako aj už športový areál. Zatiaľ je tam podľa riaditeľa návštevnosť slabá, očakávajú však, že pri spustení Kurinca sa zvýši a ľudia si prídu zahrať aj tenis, minigolf či plážový volejbal.
Otváracie hodiny a poplatky kúpaliska má ešte schváliť mestská rada.

Plaváreň otvoria najskôr v septembri

Ak sa situácia s pandémiou nebude zhoršovať, na TSM predpokladajú, že plaváreň by mohli otvoriť v septembri.

"Aj keď už aj dali povolenie, že niektoré plavárne sa môžu otvárať, nám sa to už neoplatí," priblížil riaditeľ, podľa ktorého každoročne pri otvorení Kurinca zatvárajú plaváreň. V súčasnosti by podľa neho neboli ani žiaci zo škôl, kvôli ktorým mávali inokedy otvorené do 30. júna.

V plavárni však prebieha údržba a príprava na jej opätovné otvorenie. "Pracovníci boli preložení na kosenie zelene, iba jeden strojník ostal, ktorý robí údržbárske práce. Vypustili sme vodu v bazéne," priblížil Barto a dodal, že práce sa týkajú opravy obkladov, filtrácie, sociálnych zariadení, druhých dverí na pohybový senzor, prístrešku či starých filtrov, ktoré demontovali po dlhých rokoch. "Boli to staré opachy, ktoré zavadzali. Vyšlo odtiaľ za Áviu piesku. Bolo to treba ručne vyfúrikovať, lebo tam auto nevojde," doplnil Barto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross