No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nový riaditeľ, vynovené učebne: Gymnázium Martina Kukučína prešlo výraznými zmenami

8. februára 2023 | |  | 
Zdroj foto: FB Gymnázium Martina Kukučína v Revúcej

REVÚCA – Gymnázium Martina Kukučína v Revúcej prešlo za posledné obdobie výraznými zmenami. Bývalým riaditeľom bol Igor Baran, nahradil ho Rasťo Chalupka. Na škole došlo aj k renovácii učební, konkrétne fyziky, biológie a chémie.

Ako Chalupka uviedol, rekonštrukciu hradil v plnej sume Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). "Čo sa týka investície, to bolo z kraja. Náš zriaďovateľ, čiže BBSK, nám dal financie v plnej sume – 250-tisíc eur," uviedol Chalupka.

Článok pokračuje pod reklamou


Škola momentálne funguje ako štvorročné gymnázium, otvorených majú celkovo osem tried. Vykonávajú rôzne zmeny a procesy a chcú celú situáciu riešiť. "Aby sa tie naše počty žiakov zvýšili a aby gymnázium znovu nabralo tú kvalitu, ktorú aj predtým malo. Chceme rovnako nadviazať aj na jeho históriu. Je to samozrejme trochu boj, ale mám výbornú odozvu," vysvetlil Chalupka.


VYBERÁME PRE VÁS:

Lunter a primátor Fiľakova vyzvali ministra k obnove dopravy na vlakovej stanici

Hasiči nemali cez víkend problémy so snehovou kalamitou. Zisťovali sme, či pôjdu pomôcť Turecku

Jozefovi s manželkou zhorel dom do tla, za 15 minút prišli o všetko, čo mali. Pomôcť môžete aj vy


Nové vedenie

Škola momentálne pracuje na novej propagácii, vytvárajú nové logo, novú webstránku. "Všetky tieto procesy sme naštartovali k otvoreniu voči verejnosti mestu a občanom, aby sme získali kvalitu, ktorú sme mali. Je to pre mňa, ako nové vedenie, aj taký cieľ a aj riešime všetko týmto smerom," skonštatoval Chalupka.

Riaditeľ priblížil, ako vyzerá spolupráca na úrovni mesta. "Komunikujeme intenzívne aj s pánom primátorom, cítime podporu mesta a je to na úplne novej úrovni. A rovnako aj s riaditeľmi základných škôl a navštevujeme sa, riešime vzájomné projekty," dodal.

Vtedajšie problémy

Už v minulosti sme sa tomuto gymnáziu venovali. V tom čase bolo osemročné, no z dôvodu nízkeho počtu žiakov sa trieda príma neotvorila. Na prijímacie skúšky prišli žiaci, no vedenie školy im muselo oznámiť, že prijať ich nebude možné.

Článok pokračuje pod reklamou


Kraj v minulosti prisľúbil investíciu, o ktorej informujeme vyššie, no mali podmienku, že sa niečo na škole začne robiť. Pravdepodobne pomohla tomu aj výmena riaditeľa a investícia do nových učební sa zrealizovala.


Prečítajte si tiež: Rokovali s krajom aj vedením školy. Osemročné gymnázium neotvorilo prímu. Aká je jeho budúcnosť?

Písali sme aj: Gymnázium Martina Kukučína sa môže zmeniť na štvorročné, kraj prisľúbil finančnú pomoc. Škola však musí splniť jednu podmienku


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross