No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bývalý primátor so žalobou na ochranu osobnosti pred súdom nepochodil

21. mája 2012 |  | | |

Bývalý rimavskosobotský primátor Štefan Cifruš so žalobou na ochranu osobnosti na okresnom súde nepochodil, na dnešnom pojednávaní sudca jeho návrh zamietol. Exprimátor žiadal od terajšieho primátora Jozefa Šimka ospravedlnenie za neoprávnené tvrdenia na verejnosti či v médiách, ktoré mali poškodiť jeho dobré meno. Išlo predovšetkým o reportáž z hlavnej spravodajskej relácie v televízii Markíza o údajnom pretočení kilometrov na služobnom vozidle exprimátora.

Dnešné pojednávanie pokračovalo výsluchom svedkov, vypovedala bývalá pracovníčka mestského úradu aj súčasná zamestnankyňa z ambulancie, v ktorej bývalý primátor pôsobí ako lekár. Podľa ich vyjadrení medializované informácie o údajnom manipulovaní s tachometrom služobného auta ale aj ďalšie správy sa odrazili v pracovnom aj súkromnom živote bývalého primátora. Ako svedkyne uviedli, ľudia uverili tomu, čo bolo prezentované v médiách  a obe videli, že Cifruša to trápi. Obe sa stretli s negatívnymi ohlasmi z okolia na adresu bývalého primátora po odvysielaní reportáže.

Súčasný primátor argumentoval tým, že Cifruša neoznačil za zlodeja alebo podvodníka. Ako uviedol, v prípade služobného auta hovoril o neznámom páchateľovi a na neznámeho páchateľa podal aj trestné oznámenie. "To, že médiá majú radi senzácie, to je druhá vec," podotkol Šimko.

Bývalý primátor sa po skončení pojednávania nevyjadril, ak sa voči rozhodnutiu súdu odvolá, prípad by sa mal dostať pred krajský súd.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Pokračovalo pojednávanie medzi súčasným a bývalým primátorom, vypočujú ďalších svedkov
DOPLNENÉ - VIDEO: Začal sa súdny spor medzi Cifrušom a Šimkom
Primátor trvá na tom, že kilometre na služobnom aute boli pretočené
R. SOBOTA: Exprimátor Cifruš a primátor Šimko sa stretnú na súde
Šimkove trestné oznámenie za podvod na služobnom aute polícia odmietla
Primátor podal trestné oznámenie za podvod na služobnom aute


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross