No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Miroslavovi, obžalovanému zo zabitia v Čerenčanoch, zmiernili trest

21. januára 2015 |  | | | |

z pojednávania na okresnom súdeMiroslav K. z Čerenčian si za zabitie odpyká miernejší trest, aký mu pôvodne uložil prvostupňový súd. Ten ho poslal na deväť rokov do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia, no voči verdiktu sa obžalovaný odvolal. Ako pre Rimava.sk uviedla  hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná, Krajský súd v Banskej Bystrici dnes na verejnom zasadnutí zrušil rozsudok vo výroku o treste. "Rozhodujúc sám na nezmenenom skutkovom základe uznal obžalovaného vinným, za čo mu uložil trest odňatia slobody vo výmere osem rokov nepodmienečne," informovala hovorkyňa. Miroslav bude aj po dnešnom verdikte zaradený do väzenia so stredným stupňom stráženia.

Ako hovorkyňa vysvetlila, odvolací súd bol toho názoru,  že nie je potrebné na prevýchovu obžalovaného vplývať uložením trestu na samej hornej hranici trestnej sadzby (základná sadzba v tomto prípade predstavuje sedem až desať rokov). Súd podľa slov hovorkyne prihliadol na to, že smrť nastala utopením ako následok nedbanlivosti, ako aj na osobu obžalovaného, ktorý bol doteraz jedenkrát súdne trestaný, za čo mu bol uložený podmienečný trest odňatia slobody.

Miroslav mal vo februári minulého roka v byte v Čerenčanoch poraniť nožom päťdesiatnika Jána po tom, ako spoločne popíjali a pohádali sa, čo vyústilo do bitky. Muža našli mŕtveho vo vani, mal viaceré rany, príčinou smrti však bolo udusenie utopením. Mladý muž priznal, že do Jána strčil a ten spadol do kúpeľne, tvrdil však, že on za ním do kúpeľne nevošiel. Z bytu vybehol, keď sa o pár minút vrátil,  Jána videl nehybne ležať vo vani. Neposkytol mu pomoc, ale porozhadzoval veci v byte, aby zakryl stopy.

Hlavné pojednávanie na okresnom súde sa začalo v auguste, postupne vypovedali aj príbuzní a kamaráti nebohého Jána, rodičia obžalovaného a znalci. Verdikt padol v polovici októbra. Samotný obžalovaný vtedy vyhlásil, že to, čo sa stalo, veľmi ľutuje, zároveň sa ospravedlnil Jánovým pozostalým, aj svojej rodine.

Mŕtveho Jána našli príbuzní v nedeľu 2. februára, v bytovke v Čerenčanoch, telo ležalo vo vani. V priebehu pár hodín policajti zadržali podozrivého 26-ročného Miroslava K., ktorého neskôr obvinili zo zabitia. Výsledky toxikologického testu, ktorému sa Miroslav po zadržaní podrobil, boli podľa polície pozitívne na THC. Obžalovaný bol v minulosti súdne trestaný, skutku sa dopustil v skúšobnej lehote, za krádež totiž dostal podmienku.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Za zabitie v Čerenčanoch padol verdikt. Obžalovaný Miroslav sa chce odvolať
Pre zabitie v Čerenčanoch vypovedali ďalší svedkovia. Prípad sa chýli ku koncu

Začal sa súd vo veci zabitia v Čerenčanoch. Niektorí svedkovia si pred pojednávaním vypili

ČERENČANY: Vyšetrovanie „smrteľného kúpeľa“ je ukončené
ČERENČANY: Miroslava stíhajú za zabitie vo väzbe, súdne trestaný bol aj v Holandsku
ČERENČANY: U Miroslava, obvineného zo zabitia, policajti zistili drogy
ČERENČANY: Bodnutý muž sa utopil vo vani. Z jeho zabitia obvinili Miroslava
ČERENČANY: Začali stíhanie pre vraždu. Vypočúvajú svedkov a podozrivého
VIDEO: V Čerenčanoch našli zabitého muža, polícia odviedla podozrivého


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross