No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za kritiku kvôli bazénu zatiaľ samospráva právne kroky nepodnikla

28. októbra 2010 | |  | | |

Tisovská samospráva zatiaľ nepodnikla právne kroky voči svojmu občanovi, ktorý kritizoval predraženú výstavbu bazéna v tamojšom areáli Základnej školy V. Clementisa. Na svojom včerajšom poslednom rokovaní poslanci o probléme nediskutovali, hoci sa kritik doteraz neospravedlnil.

Ďalšie kroky (proti ohováraniu resp. šíreniu poplašnej správy a poškodzovaniu dobrého mena mesta Tisovec) majú podniknúť primátor Peter Mináč a viceprimátor Mário Keleti, ktorých poverili poslanci. Ako včera informoval primátor Peter Mináč, mesto dalo vypracovať nazávislý audit, po ktorom si občana Pavla Cibuliaka plánujú zavolať osobne a potom zvážia ďalšie kroky. "Určite zvolíme takú formu, aby sme neublížili ani občanovi ale budeme chcieť dať na správnu mieru túto informáciu. Trvám na tom, že určite nebola predražená stavba," hovorí Mináč.

Podľa slov viceprimátora Mária Keletiho je istá miera kritiky vždy prospešná a potrebná. "Každý však musí zvážiť do akej miery veci kritizuje a kde to už hraničí, by som povedal, že v jeho prípade až s neľudskosťou," uviedol pre Rimava.sk Keleti. Poslanec Marián Krivuš sa k prijatému uzneseniu vyjadrovať nechcel, hoci hlasoval za. "Máme na to v rámci mesta určitý názor a pán Cibuliak musí zvážiť svoje názory a to, čo povedal. Je tu rozhodnutie MsZ, s ktorým sa myslím stotožňujú všetci," uzavrel. Podľa poslanca Mariana Lacka bolo prijatie uznesenia unáhlené a mesto sa tým zbytočne zviditelnilo.

Kritiku a pochybnosti o financovaní bazéna za približne 300 tisíc eur vyslovil Pavel Cibuliak prostredníctvom komentárov na stránke mesta Tisovec, čo pobúrilo poslancov mestského zastupiteľstva. Takmer všetci odsúhlasili uznesenie, podľa ktorého sa má Tisovčan za kritiku verejne ospravedlniť do 6. októbra. Toto rozhodnutie poslancov Cibuliak považuje za inkvizičné a trvá na svojom.

Ako pre Rimava.sk dnes uviedol Pavel Cibuliak, na svojom naďalej trvá. "Preverujem veci, získavam ponuky a do niekoľkých dní príde aj znalec zo stavebníctva," avizuje Cibuliak. Ako poznamenal, nevie si vysvetliť, načo teraz robia audit. "Počul som, že chcú meniť tvrdosť horniny, ale neviem ako, keď stavenisko mesto pripravilo už pred rokom. Neviem za čo sa chcú skrývať. Stavba je skolaudovaná a účtovnícky uzavretá," tvrdí Cibuliak, podľa ktorého na stavbe aj tak nebolo použitého toľko materiálu, koľko bolo vyučtované.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/msz_tisovec_oktober.flv /]

Tisovská samospráva na základe zákona č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám redakcii poskytla kópie všetkých faktúr a zmlúv týkajúcich sa výstavby bazénu na Základnej škole V. Clementisa v Tisovci. K téme sa vrátime.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Doplnené: Tisovská samospráva hrozí za kritiku svojmu občanovi žalobou
V Tisovci dokončujú nový bazén, v R. Sobote sa kúpať dá v plavárni
Tisovský primátor predražené vybudovanie bazéna odmieta, na úrade prebieha audit


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross