No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ústavný súd zamietol sťažnosť na voľby v Blhovciach

rokovacia miestnosť plénaSťažnosť, ktorou kandidát na post starostu v Blhovciach v okrese Rimavská Sobota namietal neústavnosť a nezákonnosť volieb starostu, bola zamietnutá. Rozhodlo o tom tento týždeň plénum Ústavného súdu SR na svojom neverejnom zasadnutí. Uvádza sa to v tlačovej správe zo zasadnutia, na ktorom plénum rozhodovalo o deviatich sťažnostiach. Za neplatné pritom vyhlásilo voľby starostu v obci Bunkovce v okrese Sobrance.

Ako Rimava.sk informovala, v Blhovciach sa v novembri o kreslo starostu uchádzali dvaja kandidáti. Vo voľbách zvíťazil dlhoročný starosta so ziskom 218 hlasov, druhý kandidát si  pripísal 204 voličských hlasov. V podaní zverejnenom na stránke Ústavného súdu sťažovateľ namietal, že dovtedajší starosta sa počas volieb zdržiaval na obecnom úrade, kde bola aj volebná miestnosť, podľa jeho slov mal tiež voziť členov komisie, ktorí išli k voličom s prenosnou urnou. Sťažovateľ v podaní spomenul aj údajné “zastrašovanie” voličov – aktivačných pracovníkov v čase pred voľbami. Ústavný súd sťažnosť prijal na ďalšie konanie, v stredu, 4. februára, rozhodol o zamietnutí.

Na Ústavný súd smerovala aj sťažnosť na voľby starostu v Bátke v okrese Rimavská Sobota. Nezákonnosť a neústavnosť týchto volieb namietala strana TIP. Plénum Ústavného súdu sťažnosť odmietlo „ako zjavne neopodstatnenú“. Odmietnutá bola aj sťažnosť na voľby v Cinobani a Šoltýske v okrese Poltár.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
Sťažnosť na komunálne voľby v Bátke Ústavný súd odmietol
Sťažnosti na voľby dostal Ústavný súd aj z Rimavskosobotského okresu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross