No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Ganevii uvidíte to najlepšie z Letáv

7. októbra 2016 |  | |

perex-letavyPriestory galérie Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry opäť ožijú umením z tohtoročných Letáv. Účastníci sa tu stretnú na výstave artefaktov, ktoré vznikli počas 31. ročníka letného tábora výtvarníkov, literatúry, fotografie, divadla, hudby a tanca, Letavy 2016. Podľa zakladateľa tábora a jedného z organizátorov Mariana Lacka okrem domácich Letavákov účasť na sobotňajšej vernisáži ohlásilo ďalších viac ako 60 účastníkov tábora. „Také číslo sme ešte ani nemali,“ spomenul Lacko, podľa ktorého prídu účastníci od Prahy až po Michalovce. Vernisáž začína o 17.00 hod.

Výstava potrvá až do 13. novembra. Jej súčasťou bude možnosť prispieť a pomôcť pomochorým deťom z onkologického ústavu v Banskej Bystrici.

V Ganevii teda na sobotu pripravujú kolobežky, fotografie, z divadelnej dielne larválne masky ako aj masky z bábkarskej dielne, batiky, maľby, keramické práce či práce umeleckého kováčstva. Na vernisáži budú premietať aj krátky dokument o tohtoročných Letavách, ktorý bude mať premiéru. Prostredníctvom animovaných filmov si teda pripomenú aj ďalšie dielne, na stretnutí sa zíde aj skoro celá hudobno-textárska dieľňa, ktorá zahrá na úvod vernisáže.

Dejiskom 31. ročníka LETÁV bolo rekreačné stredisko Kokava Línia v okrese Poltár. Na mieste sa stretlo mnoho umelcov s kreatívnym duchom, ktorí vytvorili veľa zaujímavých diel.
Letavy organizuje Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou v R. Sobote. S podporou Fondu na podporu umenia.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Letavy v októbri zavítajú aj do Rimavskej Soboty
Na Letavách vyrobili zo starých bicyklov štýlové kolobežky
FOTO: Na Letavách sa to opäť hýbalo umelcami a kreatívcami
FOTO: Pozrite si, ako to vyzerá na Letavách, piatok patrí nočnej vernisáži


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross