No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V. TERIAKOVCE: Salaš netradične rozšíria po rokoch aj o wellness

15. januára 2018 |  | |

Vyrástol pred pár rokmi na lúke za družstvom vo Veľkých Teriakovciach, dnes sa na Salaši pod Maginhradom organizujú viaceré ukážky tradičnej ovčiarskej ľudovej kultúry. Navyše sa v ňom zastaví nejeden cestovateľ medzi Rimavskou Sobotou a Hnúšťou. Rodinný podnik Keľovcov sa v priebehu niekoľkých rokov rozrástol aj o pár dreveníc, spoločenskú sálu zvanú Humno či malý rybník. Práve pri ňom by v druhej polovici tohto roka mali začať s výstavbou centra s malým bazénom a pár saunami. Podľa slov Norberta Keľa, jedného zo zástupcov rodinného podniku, sa wellness rozhodli postaviť na rozšírenie svojich služieb. „Ešte chodíme po wellnesoch a robíme prieskum, aby sme ten náš zámer vylepšili a spravili čo najefektívnejšie,“ povedal pre Rimava.sk Keľo a dodáva, že ide o rozšírenie služby, ktorá je nákladná na energie a možno nie je ani zisková. Preto sa podľa neho snažia zmestiť do rozpočtu a spraviť aj niečo pekné.

Do priestorov pri rybníku by však chceli vtesnať štyri sauny, vírivku, menší bazén a oddychové miestnosti, ako v iných podobných centrách. Výška investície projektu je približne 450-tis. eur, podľa Keľa z toho získali z Poľnohospodárskej platobnej agentúry na projekt 55 percent sumy, zvyšok sú vlastné zdroje.
Súčasťou projektu, ktorý bol podpísaný začiatkom roka 2016 s dobou realizácie na štyri roky, bola aj drevenica slúžiaca na ubytovanie. „Chceli sme dve, ale podporili len jednu,“ podotkol. Sauny plánujú začať stavať v druhej polovici tohto roka, budúci rok majú pokračovať vo výstavbe s termínom otvorenia v roku 2020.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross