No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za krádeže v domoch dostal Zsolt 4 roky nepodmienečne, chce sa odvolať

na súdeSúhrnný trest odňatia slobody na štyri roky nepodmienečne, taký je verdikt súdu pre Zsolta R., obžalovaného z toho, že vlani vykrádal rodinné domy. V Rimavskej Sobote a okolí mal "úradovať" napriek tomu, že mu bol pobyt na území mesta zakázaný. Kradol tu totiž aj v minulosti. Ako na dnešnom pojednávaní súd rozhodol, Zsolt má zároveň poškodeným nahradiť škodu. On však stále tvrdí, že sa necíti byť vinný, v domoch nebol a nedopustil sa žiadnej trestnej činnosti. Voči rozhodnutiu súdu zahlásil odvolanie.

Poškodení aj policajti už vypovedali na predchádzajúcich pojednávaniach, aj dnes však boli  vypočutí ďalší svedkovia. Prišiel majiteľ rodinného domu, ktorý si vlani tiež našiel rozbité sklo na dverách, no ako povedal, nič mu nezmizlo. Podľa jeho slov pri neskoršej rekonštrukcii Zsolt sám ukazoval, ako vošiel do domu, vylúčil, že by ho policajti navádzali. Zsolt aj pri predošlých výpovediach svedkov tvrdil, že policajti na neho vyvíjali nátlak.

Na súde dnes vypovedal aj policajt, ktorý nastúpil do služby ráno po tom, ako bol Zsolt zadržaný. Obžalovaný uviedol, že práve on ho udrel obuškom do nohy, dal mu facky a povedal, že sa s ním nebudú hrať, aj tak mu dokážu, čo urobil. Policajt akýkoľvek nátlak vylúčil. Ako vysvetlil, obušok ani nemá, v práci nenosí uniformu. Spomenul, že Zsolt dobrovoľne spolupracoval, podľa policajta však nepoznal názvy ulíc, na ktorých kradol. Preto ho zobrali do auta a Zsolt ich sám navigoval, kam majú ísť a ukázal im miesta, kde bol, z čoho spísali záznam pre vyšetrovateľa. Policajt podotkol, že nešlo o procesný úkon. Zároveň potvrdil, že Zsolt mal ošetrené zranenie na čele, k nemu však došlo pri zadržaní, keď Zsolt preskakoval plot. Na súde sa čítali aj ďalšie výpovede svedkov, ktorí sa nedostavili a výpoveď svedka, ktorý medzičasom zomrel.

Prokurátor navrhol uznať Zsolta R. vinným, podľa neho sa dokazovaním jednoznačne preukázalo, že krádeží sa dopustil obžalovaný. Ako uviedol, tvrdenia o tom, že bol pod nátlakom policajtov, považuje za účelové. Podotkol, že v prípravnom konaní sa priznával v plnom rozsahu a usvedčoval aj Štefana Oláha. Ide o otca Zsoltovej partnerky, ktorý mu mal pri krádežiach pomáhať, za čo si už odpykáva 14-mesačný trest.

Podľa obhajcu by však mal byť Zsolt v celom rozsahu spod obžaloby oslobodený. Poukázal na to, že neboli zabezpečené žiadne stopy a chýba akýkoľvek vecný dôkaz o vine obžalovaného. Obžalovaný v záverečnej reči vyhlásil, že sa necíti byť vinný a v domoch nekradol.

Zsolt, ktorý je z Maďarska, bol v minulosti trikrát súdne trestaný, od februára si odpykáva 8-mesačný trest za krádeže, o ktorom rozhodol lučenecký súd. Podľa dnešného rozhodnutia sa verdikt lučeneckého súdu ruší, Zsolt bol odsúdený k súhrnnému trestu odňatia slobody na štyri roky nepodmienečne, so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. Súd ho zaviazal k náhrade škody. Aj s komplicom by tak mali poškodeným zaplatiť dokopy približne trinásť tisíc eur. Ako odznelo, keďže Zsolt počas pojednávania spáchanie skutku popieral, nemohol súd prihliadnuť na poľahčujúce okolnosti. Obžalovaný po vyhlásení rozsudku zahlásil odvolanie.

Zsolta zadržali policajti vlani v októbri. Chytili ho po krátkom prenasledovaní na Sedliackej ulici v Rimavskej Sobote. Kvôli častým krádežiam zasadal v Rimavskej Sobote aj krízový štáb, policajné hliadky boli posilnené o prezidiálne útvary. Mnoho prípadov malo spoločného menovateľa -  páchateľ rozbil okno kameňom a vošiel do domu, zmizli najmä šperky a peniaze.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

R. SOBOTA: Kvôli krádežiam v domoch vypovedali na súde aj policajti
Zsolt tvrdí, že domy nevykrádal. K priznaniu ho vraj policajti nútili

Sériového zlodeja Zsolta čaká súd. Jeho komplic si už odpykáva trest
Zsolt, ktorý vlani vykrádal domy, je už obvinený v 23 prípadoch. Môže ich byť ešte viac
Sériovému zlodejovi pomáhal vykrádať domy aj príbuzný
Zlodeja obvineného z vykrádania rodinných domov vzali do väzby
Pri rodinných domoch sa opäť preskakovali ploty, policajti preverovali ďalšie oznámenie
R. SOBOTA: Z vykrádania domov obvinili muža z Maďarska, vyčíňal tu už aj v minulosti
Policajti v noci pri zásahu chytili podozrivú osobu. Majú zlodeja?
Po neznámom zlodejovi, ktorý vykráda rodinné domy, pátrajú už aj prezidiálne útvary
Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross