No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začal sa mesiac mobility, v januári cestujeme prímestskou dopravou zadarmo

Foto ilustračná. Zdroj: BBSK/Marek Mačica

BBSK – Začal sa mesiac mobility v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK). Počas prvého mesiaca v roku cestujeme v prímestských autobusoch SAD Lučenec a SAD Zvolen zadarmo. Stačí len nastúpiť, odviesť sa a vystúpiť.

Na stránke www.idsbbsk.sk nájdete e-shop, v ktorom sa môžete zaregistrovať, priradiť si svoj identifikátor – teda súčasnú dopravnú kartu, ISIC kartu, virtuálnu IDS kartu alebo platobnú kartu a rovnako nakúpiť predplatné cestovné lístky – to znamená mesačník, trojmesačník či rovno predplatný cestovný lístok na celý rok. Proces registrácie a samotného nákupu trvá niekoľko minút a vďaka predplatným lístkom na pravidelných trasách ušetríte rádovo v desiatkach percent v porovnaní s jednorazovými lístkami.

Článok pokračuje pod reklamou


Všetci, ktorí si predplatný cestovný lístok kúpite online do konca januára, automaticky a bezplatne získate predĺženie jeho platnosti o ďalších 30 dní. Lístky sa budú dať zakúpiť s najskoršou platnosťou od 1. februára 2024 vzhľadom na to, že v mesiaci január sa cestuje zadarmo. To znamená, že ak by ste si zakúpili 30-dňový cestovný lístok od 1. februára, tak v mesiaci marec cestujete taktiež zadarmo.  

V súvislosti s Integrovaným dopravným systémom dopravcovia pristúpili aj k posilneniu spojov v rámci celého kraja. Cestovné poriadky platné od začiatku nového roka nájdete NA TOMTO ODKAZE.


K TÉME:
Cestujúcich v Banskobystrickom kraji od nového roka čakajú zmeny

SAD Lučenec nasadzuje do prevádzky desiatky nových moderných autobusov
Prímestská doprava v našom kraji prechádza zmenami, v januári budeme cestovať zadarmo
V kraji už funguje osem zákazníckych centier IDS, otvorené sú aj v Rimavskej Sobote, Tornali a Lučenci


Od 1. januára 2024 vstúpili do platnosti nové zmluvy s dopravcami, ktorí budú v BBSK zabezpečovať prímestskú autobusovú dopravu. Zmluvy sú výsledkom veľkého medzinárodného tendra, do ktorého sa prihlásilo deväť uchádzačov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky. Najnižšiu cenu ponúkli SAD Zvolen a SAD Lučenec, ktorí tak získali desaťročný kontrakt.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross