No active "ca-sidebar-197687" sidebar

CHIR-MED: Ošetrenie rázovou vlnou vás zbaví niekoľkých typov bolesti, ale aj celulitídy. Nepodceňte ani kontrolu znamienok, môže vám zachrániť život, hovorí lekárka z Rim. Soboty

27. apríla 2022 | |  | 
MUDr. Vladimíra Kružliaková, MPH, sa lekárskemu povolaniu venuje už viac ako 15 rokov.

S pribúdajúcimi stupňami na teplomere skracujeme rukávy na tričkách a ukazujeme viac pokožky – vystavujeme ju slnečným lúčom. Vďaka nim sa v našom tele tvorí potrebný vitamín D, slnko nám dodáva energiu a pomáha pri depresiách. Aj pre tento prípad ale platí, že všetkého veľa škodí. S tým súvisí aj kontrola znamienok, ktorá je účinnou prevenciou pred vznikom rakoviny kože.

Melanóm je najzávažnejší druh kožného nádoru. Jeho prvým príznakom býva buď objavenie nového materského znamienka, alebo zmena vzhľadu už existujúceho znamienka. Tvar melanómov väčšinou býva nepravidelný, ich farba nie je jednoliata a bývajú väčšie než 6 mm. Môžu sa objaviť kdekoľvek na tele, ale najviac sa vyskytujú na chrbte, nohách, ramenách a na tvári.

Kontrola znamienok je účinnou prevenciou pred vznikom rakoviny kože. Zdroj: Pixabay

Kvalitné vyšetrenie aj v Rimavskej Sobote

V Rimavskej Sobote už niekoľko mesiacov funguje chirurgická ambulancia CHIR-MED, v ktorej ordinuje MUDr. Vladimíra Kružliaková, MPH. Lekárskemu povolaniu sa venuje viac ako 15 rokov. Medzi základné úkony, ktoré v ambulancii vykonávajú, patrí okrem iného aj kontrola znamienok, lipómov, podkožných útvarov a ich odstraňovanie. Tiež vás vďaka neinvazívnemu ošetreniu rázovou vlnou môžu zbaviť niekoľkých typov bolesti.

Bezbolestné ošetrenie moderným prístrojom

V ambulancii doktorky Kružliakovej vaše znamienka prezrú digitálnou dermatoskopiou. Je to nová neinvazívna vyšetrovacia metóda, zameraná na vyšetrovanie pigmentových lézií kože, ale predovšetkým na včasnú diagnostiku malígneho melanómu.

„Malígny melanóm patrí medzi najzhubnejšie kožné nádory, ktorého výskyt, bohužiaľ, neustále narastá. Každých 10 rokov sa výskyt melanómu zdvojnásobuje a jeho diagnostika v mladších vekových skupinách nie je dnes už žiadnou raritou. Malígny melanóm je o trochu častejší u žien ako u mužov, asi v pomerne 1,5:1. Medzi najvýznamnejšie etiologické faktory, ktoré sa podieľajú na vzniku melanómu, sú UV žiarenie a typ kože,“ vysvetlila doktorka Kružliaková.

Stav znamienka vyhodnotí moderný prístroj.

Ako ďalej povedala, pri každom nádorovom procese je dôležitá včasná diagnostika a terapeutické riešenie - odstránenie nádoru.

„Koža má tú výhodu, že ju môžeme voľným okom vidieť, a tak postrehnúť malígnu transformáciu (premenu) pigmentového znamienka,“ priblížila lekárka.

Preto je podľa nej veľmi dôležité, aby každý poznal znaky malígneho zvrhávania, ako napríklad zväčšenie, nepravidelné sfarbenie, krvácanie či bolestivosť.

Digitálna dermatoskopia je bezbolestná. Prístroj využíva optické zariadenie s vysokou rozlišovacou a zväčšovacou schopnosťou - až 70-násobnou. „Na základe digitálnej analýzy stanoví mnoho špecifík pigmentovej škvrny, ktoré ešte nie sú voľným okom postrehnuteľné. Po zložitej, ale veľmi rýchlej počítačovej analýze, sa vyhodnotí miera bezpečnosti pigmentového ložiska. Všetky dáta sú samozrejme zaznamenávané na elektronické médium, čo umožňuje porovnávanie predchádzajúcich a súčasných stavov kožných prejavov,“ vysvetlila priebeh ošetrenia lekárka.

Na prehliadky sa odporúča chodiť pravidelne, ak si všimnete akékoľvek zmeny na pokožke, návštevu lekára neodkladajte – navštívte napríklad MUDr. Kružliakovú.


Prečítajte si tiež: Jarné upratovanie: Ide to aj bez škodlivej chémie, vyskúšajte nový rozmer prírodného čistenia


Rázová vlna – zázrak modernej medicíny

Počuli ste už o liečbe rázovou vlnou? Ide o bezbolestné neinvazívne ošetrenie. Pri akútnych príznakoch výrazne zmierni či až odstráni bolesť už po prvom ošetrení a pri chronických problémoch už po troch až piatich ošetreniach.

Ošetrenie rázovou vlnou je účinné pri niekoľkých typoch bolesti.

„Rázová vlna nám pomáha naštartovať tvorbu nových ciev a postupne rozpustiť kalcifikáty i fibrotizujúce tkanivo. Má okamžitý analgetický a dlhodobý regeneračný efekt, ktorý dokážeme dosiahnuť pri bezbolestnej aplikácii,“ vysvetlila doktorka Kružliaková.

Zbaví vás niekoľkých druhov bolesti

Znepríjemňujú vám chronické bolesti súkromný či pracovný život? Nemôžete sa pre ne venovať napríklad športu? Cítite čoraz väčšie bolesti pri pohybe v ramene či paži? Strácate svalovú silu v paži pri zdvíhaní bremena? Máte tenisový lakeť? Bolí vás chrbát v stoji, pri chôdzi, v sede či v ľahu? Potláčate tieto bolesti tabletkami? Tie vaše problémy neodstránia, aj keď vás na chvíľu zbavia bolesti.

Máte problémy s bolesťami chrbta? Môže vám pomôcť rázová vlna.

Každý z nás si praje, aby jeho zdravotné ťažkosti ustúpili bez toho, aby musel podstúpiť operáciu, nechal si aplikovať injekcie alebo stále užíval tablety, ktoré zaťažujú pečeň. Pri niektorých ochoreniach sa tomu naozaj môžete vyhnúť. Stačí, keď sa rozhodneme pre liečbu rázovou vlnou.

Rázová vlna vám pomôže pri:

  • pri natrhnutí či natiahnutí svalov a šliach
  • poúrazových stavoch a zlomeninách
  • chronických bolestiach kĺbov, chrbtice, kolena
  • pacientom, ktorý majú problémy s karpálnym tunelom
  • pri zápale achillovej šľachy, tenisovom lakti
  • rôznych foriem opuchov
  • pri pätovej ostrohe

Rázová vlna vs. celulitída a strie

Letná sezóna sa už nezadržateľne blíži. Ak ste stále vo svojej „zimnej forme“, neostáva vám už veľa času na zhadzovanie kíl. Svoje tréningy v posilňovni preto môžete doplniť o ošetrenia rázovou vlnou – patrí k obľúbeným a vysokoúčinným metódam pri problémoch, ako sú celulitída, nahromadený tuk v oblasti brucha, stehien a sedacieho svalstva. Ďalším benefitom tohto ošetrenia je aj to, že dokáže zmierniť viditeľnosť strií, ktorých sa je veľmi ťažké úplne zbaviť.


Prečítajte si tiež: Testovaním sa nezisťuje len covid. Toto vám môže predĺžiť život o niekoľko rokov


Moderná liečba a pozitívny prístup

Chirurgickú ambulanciu CHIR-MED nájdete v Rimavskej Sobote v medicentre Západ na rovnomennom sídlisku v nových a moderných priestoroch s bezbariérovým prístupom. V budove nájdete aj lekáreň Západ či ďalších lekárov. Ak je treba, k dispozícii majú aj vozíky pre pacientov.


Prečítajte si tiež: Lekáreň Západ je prvou eco-friendly lekárňou v Rimavskej Sobote


„Zakladáme si na kvalite poskytovaných služieb. O odbornej príprave a praxi svedčí fakt, že sa lekárskemu povolaniu venujem viac ako 15 rokov,“ povedala doktorka Vladimíra Kružliaková.

Ako dodala, nová chirurgická ambulanciu je tu pre všetkých Soboťanov, ako aj ľudí z blízkeho či vzdialeného okolia. „Snažili sme sa ju čo najviac priblížiť ľudom, a preto sme zvolili aj nasledovné ordinačné hodiny: od 06:30 hod. - 14:30 hod. V ranných hodinách môžete prísť na akýkoľvek zákrok a následne sa vydať do práce bez obmedzenia,“ vysvetlila.

Ordinačné hodiny
Pondelok - 06:30 - 14:30
Utorok - 06:30 - 14:30
Streda - 06:30 - 14:30
Štvrtok - neordinujú
Piatok - 06:30 - 14:30

Kontakt
Adresa: V. Clementisa 4754, Rimavská Sobota, BUDOVA MEDICENTRUM ZÁPAD
Telefónne číslo: 0951 009 564
E-mail: [email protected]
Sociálne siete: Facebook, Instagram

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross