No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobré správy pre cestujúcich vlakom: Výluka sa skončila

Výluka vlakov na úseku Rimavská Sobota – Jesenské sa po viac ako dvoch mesiacoch skončila. Od piatka, 26. júna, už cestujúci medzi týmito stanicami nie sú prepravovaní autobusmi, môžu nastúpiť rovno do vlaku.

Cestujúci sa nemusia obávať ďalších obmedzení

Výluka trvala od 15. apríla, spôsobila ju rozsiahla rekonštrukcia výhybiek. „V súčasnosti  sú ukončené rekonštrukčné práce II. etapy stavby. Po dokončení tejto etapy boli uvedené do predčasného užívania zariadenia po rekonštrukcii tak, aby mohli byť využívané pre železničnú dopravu, aj pre cestujúcich,“ povedala pre Rimava.sk hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

Ako ďalej dodala, ďalšie práce budú zamerané na rekonštrukciu manipulačnej koľaje a k nej prislúchajúcej manipulačnej plochy, úpravu Chrenovského potoka v oblasti zrekonštruovaných železničných mostov, preložku vodovodu Ul. Mikszátha a stavebné úpravy na fasáde staničnej budovy a v konečnej fáze ešte terénne úpravy staničných plôch.

Podľa slov hovorkyne ŽSR s ďalšími obmedzeniami pre cestujúcich do konca stavby nepočítajú.

Rekonštrukcie sa týkali najmä výhybiek

Rekonštrukcie na železničnej stanici by mali finišovať koncom novembra tohto roka. Okrem výhybiek boli obnovené napríklad aj koľaje, priecestia či prístupové cesty pre cestujúcich. „Predmetom rekonštrukčných prác bolo aj vybudovanie jedného krajného nástupišťa a jedného poloostrovného nástupišťa, realizácia elektrického ohrevu výhybiek, bolo vybudované a aktivované nové staničné zabezpečovacie zariadenie 3. kategórie vrátane zabezpečenia dvoch priecestí,“ povedala hovorkyňa ŽSR. Na stanicu pribudlo taktiež nové vonkajšie osvetlenie a bol obnovený prístrešok pre cestujúcich.

„V rámci staničnej budovy boli vykonané potrebné stavebné úpravy vnútorných priestorov pre technologické zariadenia zabezpečovacej a oznamovacej techniky a priestorov pre výpravcu,“ informovala hovorkyňa Achbergerová. Ako ďalej dodala, cieľom rekonštrukcie je dosiahnutie normových parametrov dopravnej cesty a zaistenie bezpečnej a plynulej železničnej prevádzky.

„Chodník“ pri železnici zrušili

Na rekonštrukčné práce malo ťažké srdce niekoľko Soboťanov. Ako sme prednedávnom informovali, roky využívanú plochu na prechádzanie popri ceste k železničnému priecestiu pod Šibeničným vrchom v Rimavskej Sobote zrušili. Viac informácií tu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross