No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Hnúšťa po dvoch rokoch opäť hostila národný šampionát v kulturistike

To, že Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek v bikiny fitness, body fitness a kulturistike, ktoré sa uskutočnili uplynulú sobotu v Hnúšti, boli úspešné aj pre domáce pretekárky sa už redakcia Rimava.sk zmienila. Šampionát však nie je len o postavení sa na pódiu. Ide o zosúladenú organizáciu, ktorá tento rok v Hnúšti nechýbala. Podieľali sa na nej nielen zanietenci kulturistiky, ale aj bývalé i terajšie ikony tohto športu, pochádzajúce z nášho regiónu.

Jedným z hlavných organizátorov bol Dušan Ďubek, bývalý federálny majster v kulturistike. Ako povedal pre Rimava.sk, akcia sa vydarila. „Mali sme zorganizovaný dobrý tím na čele s Ivanom Demianom, ktorý odviedol kus veľkej práce,“ poznamenal. Podľa jeho slov, keď Hnúšťa dostala po dvojročnej prestávke možnosť opäť organizovať majstrovstvá, tak šli do toho s tým, že to musí byť ešte lepšie. „Myslím, že sa nám to podarilo, pretože sme mali rekordný počet pretekárov, približne 140,“ doplnil a dodal, že s organizáciou boli spokojní aj samotní pretekári.

V početnom zastúpení pretekárov sa nestratili ani domáci. Región mal zastúpenie v ženských kategóriách. V kategórii bikiny fitness sa na 4. mieste umiestnila 16-ročná Michaela Ďubeková, dcéra Dušana Ďubeka. Touto pozíciou si podľa slov jej otca zabezpečila aj miestenku na Majstrovstvá Európy v španielskej Santa Suzanne. Rovnako medzi bikiny fitness, ale do 166 centimetrov pekné druhé miesto obsadila Bianka Kupcová (FC Iskra Hnúšťa). V kategórii nad 166 centimetrov si striebornú medailu nenechala ujsť Karin Kolesárová z Roland Fitness Rimavská Sobota.

Dobrú formu nielen domácich ocenil aj čerstvý vicemajster Slovenska v kulturistike do 70 kilogramov, Jakub Prokop. „Na to, že sú to juniori tak sú na tom veľmi dobre a majú tendenciu sa ďalej zlepšovať. Pred dvomi rokmi, keď sme majstrovstvá organizovali, tak juniori neboli na tom až tak ako je tomu teraz,“ poznamenal Prokop, ktorý sa tento na domáce súťažné pódium nepostavil. Zhostil sa však úlohy člena organizačného tímu.

Národný šampionát sa však neobišiel bez hostí. Medzi nimi nechýbal dvojnásobný majster sveta a účastník Mr. Olympia, Pavol Jablonický. Ako povedal pre Rimava.sk, hoci žije Čechách, vždy rád zavíta do Hnúšte podporiť mladých pretekárov, ale aj porozprávať sa s priateľmi zo Slovenska.

Pozrite si ako to vyzeralo na Majstrovstvách Slovenska v Hnúšti

Výsledkové listiny jednotlivých pretekárov

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
M-SR v kulturistike s rekordným počtom pretekárov, predvedú sa aj domáci
Do Hnúšte sa vrátia Majstrovstvá Slovenska v kulturistike. Zaujať chcú aj hosťom z olympiády
Mladá fitneska z Hnúšte zaujala na východe, bezkonkurenčne sa predviedol Matej Nociar
Dcéra kulturistu ide v otcových šľapajach, predstaví sa na Majstrovstvách Slovenska v Hnúšti


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross