No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: V priemyselnom parku začínajú vyrábať zámkovú dlažbu

msu-hnusta1V priemyselnom parku v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota začínajú od dnes s výrobou zámkovej dlažby. Ako Rimava.sk informoval primátor Hnúšte Michal Bagačka, prostredníctvom projektu dostane prácu 12 nezamestnaných z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Dlažbu budú vyrábať v rámci projektu pod názvom „Zníženie nezamestnanosti zlepšením možnosti získať pracovné návyky v mestskej dielni“, na ktorý samospráva získala financie z ministerstva vnútra vo výške približne 25 tis. eur. Z dotácie je financovaný nákup zariadení, potrebnej techniky či základného materiálu. Projekt je naplánovaný na dva roky. Z vyrobenej zámkovej dlažby podľa primátora plánujú obnoviť chodníky v meste, prípadne po skončení projektu chcú dlažbu rôznych druhov predávať aj pre okolité obce a mestá. Okrem chodníkov by mali opraviť aj stanovištia pod zbernými nádobami na odpad.

V prvých dňoch nových zamestnancov čaká školenie. „Očakávame, že keď sa začne s výrobou a následne aj s obnovou chodníkov, občania budú sami požadovať opravu aj ďalších úsekov v meste,“ priblížila prednostka mestského úradu Oľga Maciaková. Podľa jej slov budú zamestnanci po dobu šiestich mesiacov financovaní z príspevku úradu práce. Ako spomenula, celkovo bolo prostredníctvom príspevku prijatých 17 pracovníkov, približne polovica z nich sú Rómovia. „Dvanásť z nich bude pracovať na výrobe dlažby, zvyšní na obnove majetku mesta,“ priblížila Maciaková, podľa ktorej budú pomáhať napríklad pri kosení, údržbe parku či obnove oplotenia materských škôl.

V priemyselnom parku po skrachovaných chemických závodoch v súčasnosti sídli zahraničný investor Youra Eltec Corporation, ktorá vyrába káblové zväzky do áut ako aj spoločnosť Reisner&Wolff. Od konca minulého roka s výrobou začali v elektrárni na biomasu firmy Bio Con 1, ktorá tu vytvorila niekoľko desiatok pracovných miest. Na obnove výrobných priestorov pracuje aj spoločnosť Versaco, ktorá chce rozšíriť výrobu a do Hnúšte sa má presťahovať z Rimavskej Soboty. Poľská firma kúpila od mesta halu, ďalšie priestory jej mesto dalo do prenájmu. „Chceli by to dokončiť do jesene,“ priblížil primátor Bagačka. Firma sa zaoberá výrobou puklíc na autá, k približne 40 zamestnancom by malo po rozšírení pribudnúť ďalších 60. Aktuálne sa o priestory v priemyselnom parku zaujíma investor zo Španielska, ktorý sa zaoberá výrobou v ťažkom priemysle.

 

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
HNÚŠŤA: O priemyselný park sa zaujíma investor zo Španielska
HNÚŠŤA: Investor, ktorý sa sťahuje z R. Soboty, chce nižšie nájomé počas opráv
HNÚŠŤA: Investor z R. Soboty sa ešte nepresťahoval, ľudia sa už pýtajú na prácu
Do Hnúšte mieri spoločnosť z R. Soboty s viac ako miliónovou investíciou
HNÚŠŤA: Na dobudovanie kanalizácie dostanú takmer 4 milióny eur


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross