No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšta získala štedrú dotáciu na domácu opatrovateľskú službu

Zdroj: ilustračný obrázok

HNÚŠŤA – Projekt podpory opatrovateľskej služby v meste Hnúšťa bol úspešný. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytne mestu finančný príspevok vo výške 146 500€.

Do konca roka 2025 môže mesto Hnúšťa pokračovať v poskytovaní opatrovateľskej služby s finančnou podporou a tak uľahčiť život občanom, ktorí pre svoj nepriaznivý zdravotný stav potrebujú riešiť sociálnu situáciu,“ informovala na stránkach mesta Michaela Hroncová, vedúca oddelenia projektového riadenia, školstva a sociálnych vecí.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci neľahkej opatrovateľskej služby je pomoc opatrovateľa zameraná napríklad na pomoc s hygienou, motorikou a mobilitou pacienta. Opatrovateľ vykonáva tiež úkony spojené s prevádzkou a udržiavaním domácnosti. Súčasťou opatrovateľskej služby je zároveň sprevádzanie na lekárske vyšetrenia, úrady, potreba dohľadu v určenom či nepretržitom čase a mnohé ďalšie úkony.

Vďaka finančnej podpore z EÚ a operačného programu Program Slovensko môže mesto Hnúšťa aj naďalej efektívne a hospodárne poskytovať sociálnu službu svojim občanom odkázaným na pomoc inej fyzickej osoby. Predmetom podpory je finančný príspevok na každú hodinu poskytnutej opatrovateľskej služby.

Zabezpečenie potrieb nevyhnutných pre kvalitný a dobrý život patrí medzi priority vedenia mesta, ktoré sa stará o svojich občanov a záleží mu na jeho potrebách. Aj takouto cestou sa mesto snaží občanom uľahčiť ich život a predísť nie len ich umiestneniu do pobytových zariadení, ale aj odľahčiť rodinných príslušníkov, aby nemuseli opúšťať svoje zamestnanie. Urobíme pre to všetko,“ dodala na stránkach mesta Hnúšťa Michaela Hroncová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross