No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sezóna kúpania je tu. Kúpaliská v Hnúšti a Tisovci vás srdečne pozývajú

Zdroj: Rimava.sk

HNÚŠŤA/TISOVEC – V Tisovci a Hnúšti sa s príchodom leta začína očakávaná kúpalisková sezóna. Obe mestá pozývajú návštevníkov, ktorí túžia po letnom osviežení. S novými otváracími hodinami a pestrými službami sú kúpaliská v Tisovci a Hnúšti pomaly pripravené na to, aby spríjemnili letné dni.

Obyvatelia Hnúšte sa môžu tešiť, pretože kúpalisko v ich meste bude čoskoro otvorené. Otvorenie však ovplyvnila vysoká hladina Rimavy, čo súvisí s napúšťaním a vypúšťaním vody do kúpaliska.

Počas týždňa sa pracovalo na dôkladnom vyčistení bazénov a odobratí vzoriek pre hygienickú kontrolu. Podľa plánu by mali byť tieto úkony dokončené do piatka, 28. júna. „Dúfam, že nám počasie neskríži plány. Pevne verím, že táto sezóna bude úspešná,“ uviedol primátor mesta Martin Pliešovský.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem povolenia od hygieny a potvrdenia kvality vody sa museli realizovať aj drobné úpravy. Na kúpalisku boli doplnené tieniace trojuholníkové plachty, zainvestovalo sa do trávnika a vybudovalo sa bezbariérové WC. Taktiež prebehli bežné údržbárske práce ako výmena filtrov a čerpadiel, ktoré sú nevyhnutným servisom každý rok. “Všetko beží podľa plánu,“ dodal primátor.

Hoci je prevádzka kúpaliska finančne náročná a nevýnosná, mesto sa snaží zabezpečiť maximálny komfort pre návštevníkov aj počas letnej sezóny. Hnúštania a obyvatelia okolitých dedín sa tak môžu tešiť na príjemné letné dni strávené na kúpalisku.

Zdroj: Rimava.sk

Leto môžete privítať aj na kúpalisku v Športovom areáli Rudolfa Valenta v Tisovci

Počas školského roka je kúpalisko otvorené v pracovných dňoch od pondelka do piatka medzi 14:00 a 19:00 hodinou, zatiaľ čo cez víkendy je k dispozícii od 10:00 do 19:00. Cez prázdniny si môžete užiť kúpanie každý deň od 08:00 do 19:00. Pre plavcov majú pripravené špeciálne časy na ranné plávanie od 08:00 do 09:00 a večerné plávanie od 18:00 do 19:00.

Ceny sú prispôsobené pre všetkých návštevníkov. Dospelí zaplatia za celodenný vstup 7 eur, deti 4 eurá. Doobedný vstup od 09:00 do 13:30 stojí 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti, a poobedný vstup od 13:30 do 18:00 je za rovnaké ceny. Hodinový vstup vyjde dospelých na 2 eurá a deti na 1 euro. Pre dôchodcov a osoby so zdravotným postihnutím platia zľavy – hodinový vstup za 1,50, doobedný a poobedný vstup za 3 eurá, a celodenný vstup za 5 eur.

V areáli kúpaliska je počas prevádzky otvorený bufet. Pre tých, ktorí radi aktívne športujú, ponúka kúpalisko možnosť zahrať si tenis, futbal, basketbal alebo vyskúšať workoutové ihrisko.

"Srdečne vás pozývam užiť si slnečné prázdninové dni na našom kúpalisku. Verím, že tu nájdete miesto na oddych, zábavu a športové vyžitie, ktoré spríjemní vaše leto. Prajem vám krásne prežité leto plné slnka a zážitkov nielen na našom kúpalisku, ale aj v celom našom malebnom meste a jeho okolitej prírode," odkázal návštevníkom mesta Tisovec primátor Ján Vengrín.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross