No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KURINEC: Pri novom bazéne musia dobudovať ďalší bleskozvod

nový bazén na KurinciPri novom dvojitom bazéne v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda, musia dobudovať ochranné zariadenie – bleskozvod. Pre Rimava.sk to uviedol primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko po tom, ako bolo tento týždeň na Kurinci kolaudačné konanie. "Pri vydávaní stavebného povolenia bol postačujúci bleskozvod na strojovni, došlo však k zmene nariadení a po novom musí byť aj pri bazéne," vysvetlil primátor. Ako uviedol aj riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, bleskozvod na strojovni bol spojený s celým okruhom bazéna. V súčasnosti však podľa jeho slov v areáli inštalujú takzvaný aktívny bleskozvod, stožiar, ktorý vytvorí ochranný dáždnik s priemerom 140 metrov. Podľa Barta to ukladá nová legislatíva.

Primátor očakáva, že kolaudačné rozhodnutie k novému bazénu by tak mohlo byť vydané začiatkom budúceho týždňa. Nasledovať bude rozbor vody zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Ako Šimko avizoval, nový bazén by potom mohli spustiť do prevádzky v závere týždňa.

Barto informoval, že začínajú aj s napúšťaním plážového kúpaliska, čo podľa jeho slov potrvá asi týždeň. Spomenul, že ak dostanú rozhodnutie z hygieny, otvorenie pláže plánujú na prelome prvého a druhého júlového týždňa.
V areáli je okrem toho aj pôvodný 25-metrový bazén, samospráva oplotila aj časť brehu jazera. V oboch prípadoch je voda vhodná na kúpanie. Ako riaditeľ Technických služieb mesta uviedol, rozhodnutie  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bolo vydané 16. júna. Podľa neho úrad súhlasí s prevádzkovaním prírodného kúpaliska, vyhovuje aj voda v 25-metrovom bazéne. Informáciu minulý týždeň pre Rimava.sk potvrdila aj  Anna Vraniaková, vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote.  (podľa prvotných informácií mal byť v jazere zákaz kúpania, neskôr hygiena túto informáciu spresnila, pozn. red.)

Výstavbe nového bazéna na Kurinci by sa mali venovať poslanci mestského zastupiteľstva v stredu, 2. júla, na pokračujúcom zasadnutí. Hlavný kontrolór Ladislav Šťavina má predniesť správu o kontrole výstavby bazéna. Ako už Rimava.sk informovala, konštatoval v nej niekoľko nedostatkov. Upozornil na to, že v projekte nie je zachytená betónová priečka, ktorá bazén rozdeľuje na dve časti. Tiež uviedol, že projekt sa nezhoduje s pôvodnou vizualizáciou, spomenul, že chýba tepelná izolácia. Poukázal na nepostačujúcu kapacitu toaliet pri náraste rekreantov. Počas slávnostného ukončenia výstavby v polovici júna Šťavina pre Rimava.sk uviedol, že výsledok jeho kontroly vyvolal veľkú nevôľu a napätie na mestskom úrade. Primátor to vtedy nekomentoval, povedal len, že Smeráci robia bludy.

Neskôr na zistenia hlavného kontrolóra  reagoval primátor v komentári na Rimava.sk. Podľa neho ide o politické výmysly, v snahe znehodnotiť prácu desiatok pracovníkov technických služieb i samotného vedenia mesta. Uviedol, že bazén je postavený v zmysle projektovej dokumentácie a dodatočne upravený podľa projektu, ktorý vyhotovil projektant. Vysvetlil, že v zmysle projektu je aj betónová priečka, ktorá ma zabezpečiť efektívnejšie napúšťanie bazéna. Avizoval, že na zastupiteľstve predloží poslancom statický posudok.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

KURINEC: Na výstavbe nových bazénov našiel kontrolór tieto pochybenia
VIDEO: Na Kurinci sa v nových bazénoch kúpali prví ľudia, do ukončenia kolaudácie vodu vypustia
R. SOBOTA: Kúpe sa na troch miestach, v najbližších dňoch pribudne Kurinec, Tornaľa či Hnúšťa
R. SOBOTA: Nový bazén na Kurinci kontrolovali poslanci, samospráva zaplatí viac za plot aj chodník


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross