No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Poslanci sa stretnú mimoriadne, dôvodom je futbalová akadémia

Rimavskosobotských mestských poslancov čaká mimoriadne rokovanie. Dôvodom ich pracovného stretnutia je futbalová akadémia, ktorá má byť hradená zo zdrojov maďarskej vlády. Primátor Jozef Šimko mimoriadne mestské zastupiteľstvo zvolal na štvrtok, 12. júla o 10:00 hod. do zasadacej miestnosti bývalého Župného domu na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote.

Podľa informácií samosprávy poslanci budú rozhodovať aj o vložení objektov a nehnuteľností mesta nevyhnutných na rozvoj infraštruktúry štadióna do novovzniknutého klubu a o dotácii, ktorú mesto bude pravidelne ročne poskytovať vzniknutej akadémii. Témou futbalovej akadémie sa poslanci zaoberali niekoľkokrát, naposledy na svojom júnovom rokovaní, na ktorom sa niektorým poslancom nepozdávali niektoré body v spoločenskej zmluve. Výsledkom ich rokovania bola len dohoda o spolupráci medzi MŠK Rimavská Sobota a Borsodsport Invest KFT ako aj zapracovanie pripomienok poslancov do zmluvy, ktoré odzneli na uplynulom rokovaní.

Celková investícia by mala byť vo výške približne 5. mil. eur. Mesto by malo mať 49-percentný a maďarský partner 51-percentný podiel.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross