No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Mojíne tento rok chystajú novinku, divadlo v prírode

Sokoliari Kanátovci, ktorí každoročne pripravujú letné stretnutie na Mojíne neďaleko Rimavskej Soboty, chystajú aj tento rok novoty. Namiesto Dožinkov pripravujú interaktívne divadlo v prírode, Tajomný les, ktoré sa bude odohrávať ako ináč, po zotmení.Podľa slov Silvie Kanátovej, predsedkyne OZ Príroda pre deti, ktoré podujatie organizuje, si ľudia z lesa už niekoľkokrát odniesli veľa zážitkov a preto sa rozhodli sobotňajší program presunúť už na piatok, 14. júla. „Stretneme sa tu už o 16-tej hodine a program potrvá minimálne do desiatej hodiny,“ avizuje Silvia, podľa ktorej im s programom budú pomáhať aj deti, ktoré budú u nich počas týždenného letného tábora, práve na stredovekú tému. V piatkajšom programe zo stredoveku sa predvedú šermiari, tanečnice a chýbať samozrejme nemôžu ani obľúbené sokoliarske ukážky domácich dravcov, medzi ktorými nájdete aj filmové hviezdy.

Samotný večerný program v Mojínskom lese, ktorý bude ako divadlo v prírode, však podľa organizátorov ostáva tajomstvom. Ako však pre Rimava.sk prezradil jeden z účastníkov, samotný kráľ Žigmund, v lese sa usadili tajomné bytosti a rytieri. „Na záver pre najodvážnejších a nebojácnych návštevníkov predvedie stredoveký kat svoje umenie, a to stredoveké mučenie,“ povedala Kanátová, podľa ktorej sa tešia na všetkých návštevníkov. „Prísť môžu už aj skôr ako začne program, prejdú sa rozprávkovou lúkou a pozrú si naše mini zoo,“ dodala.

Ďalšie podujatia pripravované v tomto roku v regióne Gemer-Malohont a jeho okolí, ako aj kontakty na organizátorov nájdete v Kalendári podujatí 2017 na Rimava.sk, kde svoje podujatie môžete bezplatne pridať.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
FOTO/VIDEO: Mojín sa opäť preniesol do čias stredoveku
FOTO/VIDEO: Na Mojín prišlo viac ľudí ako vlani. Takto sa zabávali na dožinkových slávnostiach
FOTO/VIDEO: Pestrý program dožinkových slávností zakončilo horúce prekvapenie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross