No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Občania mali minimálny záujem o záhradky, situáciu by mohlo zmeniť zvýhodnenie vlády

9. októbra 2015 |  | 

radnicaO pozemky, na ktorých mala stáť rafinéria a rimavskosobotská samospráva ich neskôr chcela aspoň prenajímať ako malé záhradky pre sociálne slabších obyvateľov, bol záujem minimálny. Ako pre Rimava.sk uviedol viceprimátor Ladislav Rigó, na jeho veľké prekvapenie o pozemky prejavili záujem iba dvaja. Podľa jeho slov by sa situácia mohla zmeniť pretože sa budú snažiť o pomocnú ruku od vládnych činiteľov v rámci sociálneho balíčka na príspevky týkajúce sa zabezpečenia poľnohospodárskej sebestačnosti ako napríklad pestovania zeleniny. Potravinami by potom podľa Rigóa vedeli zásobovať vlastné školské či predškolské zariadenia v meste.

Viceprimátor zároveň zdôraznil, že návrh „sociálneho podniku“ sa budú snažiť presadiť aj medzi požiadavky na najbližšom zasadnutí Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu (ZMOGaM). Priority podľa neho boli stanovené aj na zasadnutí pracovnej skupiny spoločne so zástupcami Občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré bolo iniciátorom stretnutí s Vládou SR ako aj opatrení či úľav v zaostalých regiónoch Slovenska. V prípade podpory podľa viceprimátora počítajú aj s pomocou dotovania mechanizmov či finančných príspevkov. „Bola by to výhodná ponuka, rokovali sme už aj so zástupcami záhradkárov,“ spomenul Rigó a dodal, že s pomocou by mohli pestovať suroviny tak, ako to robia napríklad v Putnoku v Maďarsku.

Podľa Mariána Štúrika, hovorcu OZ Naša Sobota, ktoré stretnutia s vládou a ministrami v regióne iniciovalo, má byť na zasadnutí ZMOGaMu vytvorená skupina, ktorá má jednať na úrovni ministerstiev. Podľa jeho slov tu svoje predstavy a plány predložia jednotlivé samosprávy v regióne, ktoré môžu využiť mnohé stimuly. „V balíku sa nachádza z hľadiska zamestnanosti oveľa viac prospešnejších vecí, ktoré by mesto dokázalo využiť,“ poznamenal Štúrik. Ako zdôraznil, jednou z alternatív je aj príprava podmienok na vytvorenie priemyselnej zóny pre príchod prípadných investorov. „Reálne tu dnes nemajú kam ísť,“  uzavrel.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Premiér Fico sľúbil podporu okresom s vysokou nezamestnanosťou, návrh zákona dotvoria v jednotlivých regiónoch
OZ Naša Sobota: V Tornali podpísali Memorandum o podpore regiónov s vysokou nezamestnanosťou
OZ Naša Sobota pripravuje po návšteve ministra financií ďalšie stretnutie
Rimavskosoboťania chcú na ministerstve vybojovať daňové zvýhodnenie


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross