No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Premiér Fico sľúbil podporu okresom s vysokou nezamestnanosťou, návrh zákona dotvoria v jednotlivých regiónoch

roznava-ficoPodporu malým a stredným podnikateľom, daňové úľavy či balík pôdnych opatrení prisľúbil včera predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico v Rožňave. Stretnutia za účelom pripomienkovania nového návrhu zákona na podporu okresov s vysokou nezamestnanosťou sa zúčastnilo približne 140 zástupcov okresov. Zákon by mal byť prijatý ešte začiatkom decembra, týkať sa má minimálne okresov Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok, Rožňava a Sobrance, vylúčené nie je, že do neho budú spadať aj okresy Poltár či Veľký Krtíš. Podľa návrhu by v dotknutých okresoch mala stačiť omnoho menšia investícia, hranica sa má znížiť z 1,5 mil. eur na 100 tisíc eur, investor sa však má zaviazať k vytvoreniu minimálne 10 pracovných miest. Ako na stretnutí ďalej spomenul Robert Fico, do 15. októbra sa na tvorbe návrhu majú podielať aj pracovné skupiny z regiónov zložené z miestnej samosprávy, štátnej správy ako aj občianske a záujmové združenia.

„Vzniklo rozhodnutie o riadení zaostalých regiónov čo úplne mení celú situáciu. Zriadené budú aj pracovné skupiny, ktoré budú môcť návrh zákona pripomienkovať a doplňať rôzne nápady či opatrenia, o ktorých sa v Rožňave nehovorilo,“ povedal pre Rimava.sk Marián Štúrik, hovorca OZ Naša Sobota, ktoré stretnutia s vládou a ministrami v regióne iniciovalo v uplynulých mesiacoch. Súčasťou jedného z nich bolo aj podpísanie Memoranda, ktoré v Tornali podporilo viac ako 130 zástupcov miest a obcí, neziskových a cirkevných organizácií, ako aj podnikateľov z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava. Ako ďalej hovorca OZ Naša Sobota spomenul, sú veľmi spokojní pretože takmer všetky ich návrhy sa objavia v zákonnej forme. Podľa jeho slov by mali byť ako združenie súčasťou aj tvorby jednotlivých bodov návrhu zákona. „Už sme dostali aj pozvanie na stretnutie Združenia miest a obcí,“ dodal Štúrik.

Súčasťou opatrení má byť aj úľava pre nezamestnaných už od šiestich mesiacov, na rozdiel od súčasného jedného roka, podpora roľníkov okamžitou finančnou injekciou alebo znížením prenájmu štátnej pôdy. Stretnutia sa zúčastnil aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek, minister životného prostredia Peter Žiga a štátni tajomníci rezortov financií, hospodárstva, práce a dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Investorom v Rimavskosobotskom okrese sľubujú daňové prázdniny
OZ Naša Sobota: V Tornali podpísali Memorandum o podpore regiónov s vysokou nezamestnanosťou
OZ Naša Sobota pripravuje po návšteve ministra financií ďalšie stretnutie
Rimavskosoboťania chcú na ministerstve vybojovať daňové zvýhodnenie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross