No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otáznik nad chátrajúcimi pavilónmi nemocníc, podľa petičného výboru ide aj o politikárčenie

perex-nemocnicaPolitika či ľudská malosť. To sú dôvody petičného výboru petície občanov okresu Rimavská Sobota na podporu dostavby pavilónu B vo Všeobecnej nemocnici, ktoré bránia vyriešeniu situácie medzi Banskobystrickým samosprávnym krajom a sieťou nemocníc Svet zdravia. Záujem tejto siete nemocníc o odpredaj a následnú dostavbu chátrajúcich B pavilónov v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom „stroskotal“ aj na tohtotýždňovom zasadnutí poslancov BBSK. Rimava.sk uvádza plné znenie stanoviska petičného výboru za okres Rimavská Sobota, ktoré poskytla členka výboru Martina Molnárová.

Stanovisko petičného výboru petície občanov okresu Rimavská Sobota na podporu dostavby pavilónu B vo Všeobecnej nemocnici Rimavská Sobota k priebehu a výsledku rokovania zastupiteľstva BBSK o odpredaji nedostavaných pavilónov B v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom dňa 1. augusta v Lovinobani.

V pondelok, 1. augusta, sa v Lovinobani uskutočnilo výjazdové zasadnutie zastupiteľstva BBSK. Súčasťou rokovania mali byť podľa návrhov predkladateľov Petra Juhásza z Rimavskej Soboty a Ladislava Kukolíka zo Žiaru nad Hronom aj body o odpredaji nedostavaných a chátrajúcich pavilónov B v týchto dvoch mestách (kúpna cena spolu viac ako 1 mil eur) ako aj súvisiaci verejný prísľub spoločnosti Svet zdravia, a.s. na investovanie ďalších viac ako 400 tis. eur nad rámec kúpnej ceny za pavilóny a tiež nad rámec plánovanej investície do pavilónov B v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom (celkové investície do obidvoch pavilónov predstavujú viac ako 13 mil. eur).

Výsledkom je, že po márnej a nedôstojnej diskusii k týmto bodom, pri ktorej predseda BBSK ani nedal slovo kompetentnému zástupcovi Sveta zdravia, a.s., ako predkladateľovi verejného prísľubu a potenciálnemu investorovi, rozčarovaní predkladatelia svoje návrhy stiahli z rokovania. Viacerí volení zástupcovia občanov samosprávneho kraja totižto, namiesto toho, aby hľadali riešenie ako dospieť k dohode v ich konflikte s predsedom a prijať ponuku Sveta zdravia, a.s., hľadali spôsob, ako minúť peniaze, ktoré ešte nemajú a ako by tých peňazí mohlo byť viac. Na to, že BBSK, teda poslanci, predseda a aparát BBSK majú v pôsobnosti aj zdravotníctvo v tej chvíli zjavne mnohí z nich zabudli.

Petičný výbor vyjadruje hlboký smútok a nepochopenie z prístupu zúčastnených. Politika, ľudská malosť a farby tričiek zvíťazili nad zdravým rozumom a nad záujmami občanov. Viac ako 80 tisíc občanov Rimavskosobotského okresu zostáva rukojemníkmi politickej dohody alebo nedohody. Viac ako 5 tis. podpisov pod petíciou a jasné podporné stanovisko regionálneho ZMOS-u svedčia o tom, že túto tému ľudia a samosprávy intenzívne vnímajú. Rimavská Sobota a jej občania potrebujú a zaslúžia si novú kvalitu zdravotnej starostlivosti. Bolo by dobre, keby si tí, ktorí rozhodujú (v tomto prípade poslanci a predseda samosprávneho kraja) dali na misky váh tie správne hodnoty.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Ľudia pred nedostavaným pavilónom vyjadrili svoj názor „Chceme lepšiu nemocnicu“
Schválený predaj nedostavaných nemocničných pavilónov má stopku
R. SOBOTA: Kraj odpredá nedostavaný „B“ pavilón nemocnice Svetu zdravia
FOTO: Pozrite sa ako vyzerá nedokončený pavilón nemocnice pred rekonštrukciou
VIDEO/R. SOBOTA: Nedostavaný nemocničný pavilón chcú odkúpiť, zámer budú schvaľovať poslanci BBSK
V Rimavskej Sobote začali s implantáciou kardiostimulátora
R. SOBOTA: Do nemocnice investovali státisíce, personálne sú ale stále poddimenzovaní
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Definitívne! Nemocnica je vo Svete zdravia, má nového riaditeľa
R. SOBOTA: Na chirurgii operujú po novom a na novom. Metódu zaviedli prví na Slovensku
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Protimonopolný úrad schválil zaradenie nemocnice do siete Penty


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross