R. SOBOTA: Medzi ocenenými sa presadili aj motorkári z okresu

cerovsky-motoHoci ich výkony v šprinte neraz trvajú len pár sekúnd, svojimi dosiahnutými výsledkami zaujali v ankete o najlepších športovcov regiónu. V okrese Rimavská Sobota a Revúca obsadili motorkári v konkurencii piatich nominovaných v kategórii technické športy popredné priečky. Za najrýchlejšieho šprintéra bol ocenený Ondrej Cerovský z Rimavských Janoviec, tretím oceneným bol Michal Zeman z Rimavskej Soboty, časť Bakta.

„Je to super pocit, fakt ma to prekvapilo,“ povedal po vyhlásení pre Rimava.sk Ondrej Cerovský, šesťnásobný majster Slovenskej republiky v šprinte motocyklov triedy M2 (do 945 ccm) a trojnásobný majster Maďarska v šprinte motocyklov. Ondrej preteká na Suzuki GSX-R 750, podľa jeho slov si všetky ocenenia váži a každý pretek je podľa neho dôležitý. „Najlepšie pocity sú však z tých pretekov, kde padajú aj rekordy,“ zdôraznil 38-ročný Cerovský, ktorý trikrát pokoril najlepší čas maďarského národného rekordu, aktuálne s najlepším časom 9,960 sekúnd a maximálnou rýchlosťou 232,58 km/h. Ako spomenul, medzi jeho ďalšie ciele patrí udržať sa aj v tomto roku na popredných priečkach.

Okrem úspechov z Maďarska si domov priniesol v uplynulej sezóne prvé miesto z majstrovstiev v šprinte na Powerfeste v Slovakiaringu, Carat tunningu na letisku v Piešťanoch, Automax powerfeste v Boľkovciach, na letisku vo Svidníku, Komoči, Kiskunlacháze a Přerove.

Za uplynulú sezónu ocenenie získal aj Michal Zeman, majster Slovenska a dvojnásobný majster Maďarska v šprinte motocyklov v kategórii do 600 centimetrov kubických. Jazdí na Yamahe R6. Šprintér na ¼ míle je po pretekoch Dragracing Kupa Kiskunlacháza aj absolútnym víťazom v kategórii motocyklov, celkovo sa zúčastnil 15-tich pretekov, z toho na stupni víťazov stál na najvyššom stupienku 14 krát, raz bol druhý.

V kategórii technických športových činnostiach bolo celkovo nominovaných päť reprezentantov, jednotlivcov aj kolektívnych športovcov. Okrem motorkárov si pohár za druhé miesto odniesol aj strelec Tibor Figei z Comars klubu. Medzi nominovanými bol aj Lukostrelecký klub Bašta, strelec Alexander Szabó z Arsenal Shooting Club Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Ondreja Cerovského