No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota priprav sa! Začína súťaž o ďalšie detské ihrisko Žihadielko

A je to tu opäť. Spoločnosť Lidl vyhlasuje ďalšiu súťaž o detské ihrisko Žihadielko. A hoci Rimavská Sobota už má takéto ihriská dve, spoločnosť sa rozhodla dať opäť šancu aj takýmto mestám. Ako sme už priniesli informáciu v septembri 2019, v poradí 5. ročník súťaže však bude posledným, ktorý spoločnosť vyhlási. Rimavská Sobota tak má poslednú šancu získať aj tretie detské ihrisko s motívom Včielky Maji.

Súťaž spustia už v pondelok 13. januára na stránke www.zihadielko.sk. Ako ďalej Lidl informuje, jedinou podmienkou je registrácia na tejto webovej stránke. „Užívateľ registráciu potvrdí overovacím kódom, ktorý mu bude zaslaný vo forme bezplatnej SMS na zadané mobilné telefónne číslo. Každý registrovaný účastník bude môcť raz za 24 hodín zahlasovať za vybranú lokalitu. Ďalší bonusový hlas navyše je možné každý deň získať za zvládnutie jednoduchej online hry,“ avizujú organizátori s tým, že hlasovať môžete do 23:59:59 hod. 29. februára 2020. Priebežné poradie bude zverejnené (s výnimkou posledného týždňa) a pravidelne aktualizované na stránke súťaže. Víťazov 10 Lidl ihrísk Žihadielok predstavia najneskôr 14. marca 2020.Rimavská Sobota ako jedno z mála miest na Slovensku sa môže pochváliť až dvomi Žihadielkami. To prvé vyrástlo v Mestskej záhrade v júni 2018, ktoré od Soboťanov získalo v súťaži 126 055 odovzdaných hlasov. Z druhého ihriska sa deti môžu tešiť rovnako od júna 2019 na Sídlisku Rimava, ktoré obyvatelia vybojovali s 146 348 odovzdanými hlasmi.

Detské ihrisko Žihadielka má rozmery sú 20 metrov x 16 metrov. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom včielky Maji zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko.

Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je športová zostava, ktorá nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Vedľa športovej zostavy je malá dvojveža, z ktorej sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

Zdroj: Rimava.sk, zihadielko.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross