No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rokovania o výstavbe ihriska SZĽH pokračujú, bude to zastrešovať dcérska spoločnosť zväzu

Rokovania o výstavbe multifunkčného ihriska, ktoré chce postaviť Slovenský zväz ľadového hokeja, stále pokračujú. Záujem o takéto ihrisko prejavili aj niektoré samosprávy z regiónu. Ako ďalej Rimava.sk informoval Peter Jánošík z PR oddelenia SZĽH, rokovania so samosprávami prebehli a stále prebiehajú.

„Mestá, v ktorých sa bude stavať tak zatiaľ ešte nie sú definitívne určené,“ poznamenal a dodal, že na nedávnom Kongrese SZĽH bola schválená dcérska spoločnosť hokejového zväzu, a síce SZĽH Infra. Podľa jeho slov táto spoločnosť bude celú hokejovú infraštruktúru zastrešovať a skvalitňovať.

„Posunuli sme sa teda v projekte výstavby malých multifunkčných hál o poriadny krok dopredu. SZĽH v najbližších dňoch založí spoločnosť SZĽH Infra a v priebehu augusta budeme pokračovať ďalšími krokmi,“ doplnil.

O výstavbu multifunkčného ihriska prejavila záujem aj Rimavská Sobota, Hnúšťa, Revúca, Tornaľa, Poltár, Fiľakovo či Hrnčiarske Zalužany. Pri výstavbe bude podstatnú úlohu zohrávať aj počet škôl v okolí haly, keďže ihrisko by malo byť v bezprostrednej blízkosti školy. „Môže sa ale stať, že v okolí škôl už je postavená multifunkčná hala, v tom prípade môžeme uprednostniť mesto, kde je len jedna škola, ale žiada hala,“ ozrejmil pre Rimava.sk Ľuboš Schwarzbacher, hovorca SZĽH.

Chcú opraviť aj existujúce haly

Slovenský zväz ľadového hokeja ešte v septembri 2016 spustil projekt na opravu už existujúcich hál, aká je aj v Rimavskej Sobote. Podľa Schwarzbachera by chceli opraviť a prebudovať na multifunkčné haly šesťdesiat takýchto stavieb. „Medzi samosprávami, ktoré prejavili záujem je aj Rimavská Sobota,“ poznamenal hovorca, podľa ktorého mali mestá v žiadosti načrtnúť, čo by v hale ako aj v jej okolí mohlo byť. Zimný štadión v Rimavskej Sobote by tak nemusel byť len ako hokejová hala, ale v prípade, že samospráva bude medzi vybranými, by z neho mohla byť športová hala využívaná aj na iné športy. Všetko je však nateraz v štádiu rokovania. V súčasnosti je rimavskosobotský Zimný štadión až do odvolania zatvorený. Dôvod - poškodená a zatekajúca strecha.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Otázka výstavby multifunkčných hál je stále otvorená, SZĽH spustil i projekt opravy tých existujúcich
Žiadosti z regiónu o multifunkčnú halu čakajú hodnotenia
O výstavbu multifunkčného ihriska SZĽH prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross