No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čriepky z diania v okrese

Mária Majerčíková, v popredí

-Mária Majerčíková, riaditeľka tunajšieho územného spolku Slovenského Červeného kríža (ŠČK) tento mesiac končí vo svojej funkcii. V zdravotníctve sa pohybuje skoro celý život a zamestnankyňou SČK je 40 rokov. Ako pre Rimava.sk uviedla doterajšia riaditeľka, žezlo nad SČK má po nej prebrať Danka Hladovcová, jej doterajšia zástupkyňa. „Je to už potvrdené," povedala a dodala, že ich o tom informovali z vedenia SČK v Bratislave. Svoju funkciu by Majerčíková mala oficiálne odovzdať na zasadnutí na územnej rady. Je jedinou tohtoročnou laureátkou na Cenu mesta. Podľa jej slov dobrovoľníčkou s dlhoročnými skúsenosťami však ostáva aj naďalej. "Je to poslanie, nekončí to pracovnou dobou," dodala s úsmevom.

-V Tisovci opravili strechu prechodovej chodby Mestského kultúrneho strediska. Prednosta mestského úradu Tibor Tokár pre Rimava.sk uviedol, že išlo o havarijný stav, ktorý dlhšie pretrvával. „Je to prepojovacia chodba medzi starou a novou časťou Mestského kultúrneho strediska. Zatekalo nám tam dovnútra, znehodnocovalo nehnuteľnosť. Tvar strechy sa počas jej opravy nemenil, zostala rovná. Bola tam daná hydroizolácia, ako to má na streche byť,“ povedal Tokár. Podľa jeho slov je to taká predpríprava k zelenej streche do budúcnosti. Náklady na opravu, ktorá bola zrealizovaná dodávateľským spôsobom, vyčíslil na 5 000 eur.

Článok pokračuje pod reklamou-V rimavskosobotskej nemocnici za posledný mesiac uskutočnili na Šrobárovej ulici vyše 1 800 odberov Ag testov. Podľa komunikačnej špecialistky siete nemocníc Svet zdravia Jany Fedákovej z toho bolo vyše 50 výsledkov pozitívnych. „Celkovo sme v tomto mobilnom odberovom mieste uskutočnili spolu vyše 3 400 odberov," priblížila pre Rimava.sk Fedáková. V uplynulých dňoch robia odbery aj na Fábryho ulici, ide o PCR testy.

-Súčasťou zmeny rozpočtu, ktorú schválili hnúšťanskí mestskí poslanci na minulotýždňovom zasadnutí, bol aj bežný transfer pre Technické služby mesta na uskladňovanie odpadu v celkovej výške 40 tis. eur. V tomto transfere sú zahrnuté finančné prostriedky na svahovanie skládky, prenájom kompaktora na zhutnenie odpadu a na jeho prepravu, geodetické zameranie skládky i finančná pomoc v súvislosti s pokutou (5 000 eur), ktorú Technické služby dostali od Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Týkala sa skládky.

-Mesto Tisovec nemá facebookovskú stránku. Malo by sa to však zmeniť. Avizuje to prednosta tisovského mestského úradu Tibor Tokár. „Niektorí z vedenia mesta sa toho stránia. Mali by sme však prejsť ako mesto aj na Facebook. Od januára budúceho roka by to mohlo byť realitou. Ide o to, aby tam boli hlavne dôležité a potrebné informácie pre občanov. Mali by sme tam určiť akéhosi webmastra. Myslím si, že dá sa to korigovať, aby tam neboli nejaké nevhodné komentáre. Toho sa najviac obávame,“ povedal pre Rimava.sk Tokár.

-V obci Teplý Vrch dokončili kamerový systém. Podľa starostky obce Janky Janšovej majú päť kamier. Financované sú z ministerstva vnútra vo výške 5 tisíc eur a dohliadajú na hlavné križovatky, ako aj najčastejšie lokality, kde sa zdržiavajú ľudia s prihliadnutím na letnú sezónu.

-Tisovská mestská polícia zostáva z troch členov. V meste zároveň pôsobí miestna občianska poriadková služba (MOPS), ktorá má rovnako troch členov. Prednosta mestského úradu Tibor Tokár pre Rimava.sk uviedol, že jedna členka MOPS má pole pôsobnosti v rámci ZŠ Dr. V. Clementisa, čo bola požiadavka vedenia školy a v Športovom areáli Rudolfa Valenta. Ostatní dvaja členovia MOPS pôsobia na území mesta a v Rimavskej Píle.

-V meste pod Hradovou pokrstili tento týždeň novú knihu Tisovec – Premeny divadla pod Hradovou. Jej autorom je Jakub Molnár. Tisovský Divadelný súbor Daxner si práve v tomto roku pripomína 160. výročie svojho oficiálneho vzniku.

-Na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pribudol vianočný stromček. Začiatkom týždňa ho vyzdobili pracovníci TSM, ktorí pracujú na zapájaní aj ďalšej výzdoby v meste. Atmosféru dotvára aj stánok s vareným vínom. V nedeľu zapálili prvú adventnú sviečku v okresnom meste Rimavská Sobota aj v Kokave nad Rimavicou.

-Žiadosti o dotácie Banskobystrického samosprávneho kraja možno podávať až do konca roka. Rozhodli o tom poslanci BBSK na tohtotýždňovom rokovaní vzhľadom na pandémiu COVID-19. Väčšina žiadateľov tak bude mať čas až do konca roka. Z pôvodného termínu 30. novembra má väčšina žiadateľov (okrem dotácií na regionálny rozvoj a rozvoj cestovného
ruchu) čas až do konca roka, teda do 31. decembra vrátane.
Žiadosti o dotácie prijíma kraj elektronicky, zriadil tiež telefonické linky pre technickú i obsahovú podporu žiadateľov. Všetky potrebné informácie, dokumenty, formuláre i telefónne čísla nájdu záujemcovia na internetovej stránke BBSK.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Rimava.sk, Teply Vrch, Michal Stejskal


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross