No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Svet zdravia navýšil cenu za odkúpenie pavilónov nemocníc

b-pavilon-nemocnica-rsPo neúspešnom odpredaji nedostavaných pavilónov nemocníc v Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote dostal Banskobystrický samosprávny kraj ďalšiu ponuku. Spoločnosť Svet zdravia pôvodnú cenu navýšil približne o 40 percent. O minulotýždňovej dohode medzi zástupcami BBSK a spoločnosti Svet zdravia informovala hovorkyňa kraja Michaela Piliarová. Suma tak má byť navýšená z približne milióna eur na 1,45 mil. eur. Zámer navýšenia ceny pre Rimava.sk potvrdil aj hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Ako ďalej uviedol, navýšené prostriedky v hodnote 413 tisíc eur budú investované výhradne do súčasných častí oboch nemocníc. „Tie sú a i naďalej majú ostať v majetku BBSK,“ doplnil Kráľ. Navýšené finančné prostriedky tak podľa neho budú môcť byť priamo použité na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre takmer 150 tisíc obyvateľov kraja.

„Svet zdravia chce vysloviť presvedčenie, že uvedené riešenie získa podporu poslancov BBSK na najbližšej schôdzi zastupiteľstva v pondelok, 25. júla, a že predseda BBSK svojim podpisom následne zabezpečí vykonateľnosť tohto rozhodnutia tak, aby navrhované investície v hodnote takmer 13,5 miliónov eur mohli byť zrealizované čo najskôr,“ konštatoval Kráľ.

Schválený odpredaj chátrajúcich a nedostavaných nemocničných „B“ pavilónov v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom, ktorý krajskí poslanci odsúhlasili začiatkom minulého mesiaca, dostal stopku. Predseda BBSK Marian Kotleba uznesenie nepodpísal, dôvodom podľa vedenia BBSK bola nízka kúpna cena. V meste sa následne začalo s petíciou za lepšiu nemocnicu. Podľa poslanca BBSK a zamestnanca rimavskosobotskej nemocnice Petra Juhásza prostredníctvom petície vyzbierali viac ako štyri tisíc podpisov.

Ako pre Rimava.sk uviedol ďalší poslanec BBSK František Auxt, ktorý rovnako hlasoval za návrh, na mimoriadnom rokovaní BBSK by mali najprv prelomiť veto predsedu BBSK a následne po predložení ponuky aj navýšenú cenu odsúhlasiť. „Bolo by to nelogické, keby to poslanci nepodporili keď už raz tak urobili,“ povedal Auxt.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
Ľudia pred nedostavaným pavilónom vyjadrili svoj názor „Chceme lepšiu nemocnicu“
Schválený predaj nedostavaných nemocničných pavilónov má stopku
R. SOBOTA: Kraj odpredá nedostavaný „B“ pavilón nemocnice Svetu zdravia
FOTO: Pozrite sa ako vyzerá nedokončený pavilón nemocnice pred rekonštrukciou
VIDEO/R. SOBOTA: Nedostavaný nemocničný pavilón chcú odkúpiť, zámer budú schvaľovať poslanci BBSK
V Rimavskej Sobote začali s implantáciou kardiostimulátora
R. SOBOTA: Do nemocnice investovali státisíce, personálne sú ale stále poddimenzovaní
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Definitívne! Nemocnica je vo Svete zdravia, má nového riaditeľa
R. SOBOTA: Na chirurgii operujú po novom a na novom. Metódu zaviedli prví na Slovensku
R. SOBOTA: V nemocnici predstavili nové investície. Osud B-pavilónu je zatiaľ nejasný
R. SOBOTA: Protimonopolný úrad schválil zaradenie nemocnice do siete Penty


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross