No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Kolíková vojna na Sídlisku Rimava nemá riešenie ani po verejnej diskusii

Niekoľko rokov trvajúca kolíková vojna na Sídlisku Rimava a Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote nemá jednoznačné riešenie ani po včerajšom (5. apríl) piatom stretnutí obyvateľov s vedením mesta. Na základe podnetov a sťažností vyzval primátor Jozef Šimko približne 50 zúčastnených obyvateľov bytoviek k riešeniu tohto problému. Z troch alternatív dopravného prepojenia jednotlivých bytových domov druhého najväčšieho sídliska v meste sa však nedohodli ani na jednej.

Jednou z pripomienok obyvateľky sídliska bol aj zámer spoločnosti Botex vybudovať skladové priestory na Malohontskej ulici pri pošte. "Máme tam strašne ťažké postavenie. Je to strašná daň za to, že bývame v centre mesta," povedala obyvateľka a poukázala na viacero prevádzok, ktoré nemajú prístupové cesty a parkoviská. "Všetko zásobovanie nám ide tesne popred okná. Zásobovanie v markete je ráno od pol štvrtej. "Neprajem vám tam spávať," poznamenala. Primátor Šimko obyvateľov ubezpečil, že stavať sa tam nebude. "To málo zelene, ktoré tam máte, nezničím," povedal Šimko.

Občanov okrem dopravnej situácie trápia problémy s parkovaním najmä pri prevádzkach, s mládežou na sídlisku a pri Rimave, nekvalitný zvuk mestského rozhlasu, náhradná výsadba zelene za vyrúbané stromy či bezbariérový prechod pre mamičky s kočíkmi zo Sídliska Rimava do centra mesta. Rovnako poukázali aj na každodenne vyhádzané smeti z kontajnerov, problémy so psíčkarmi a uvítali by častejší vývoz separovaného zberu, nové lavičky či vymaľované zábradlie pri Rimave.

Primátor podobne ako na predošlých stretnutiach v polhodinovom príhovore zhodnotil situáciu mesta. Jeho zadĺženie, neefektívne odpredaje majetku mesta ale aj prípravu na letnú turistickú sezónu na Kurinci a na plážovom kúpalisku. V krátkosti spomenul čistenie pozemku pod bývalou uhoľnou kotolňou spoločnosťou Renova, parkovanie sanitiek spoločnosti Legamed v bývalých kasárňach, ktoré podľa neho strážila súkromná bezpečnostná služba za mestské financie. Spomenul aj spor s ministrom pôdohospodárstva Zsoltom Simonom a rokovanie s bývalým štátnym tajomníkom Martinom Chrenom o 1 milióne eur na dobudovanie kanalizácie a infraštruktúry v bývalých kasárňach. Ako Šimko poznamenal, apeloval na predsedníčku vlády SR. "Ak to nebudú riešiť, urobím škandál," vyjadril sa primátor na verejnom zhromaždení.

.

Obyvatelia sa záverom dohodli a odsúhlasili päticu navrhnutých kandidátov na členov Výboru mestskej časti Sídlisko Rimava a Malohontská ulica. Predsedníčkou sa opäť stala Ľubica Kubiňáková, podpredsedníčkou Silvia Mihályiová a tajomníčkou Božena Gecková. Ďalšími členmi výboru sú Jozef Borošovič, Ondrej Köböl. Vo volebnom obvode členov dopĺňajú poslanci Ján Čeman, Štefan Baláž, František Auxt a Peter Juhász.

Ako pre Rimava.sk uviedla nová predsedníčka Ľubica Kubiňáková, najbližšie zasadnutie bude 18. apríla o 16.00 hod. v knižnici Spojenej školy.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: V Tomašovej o chýbajúcom chodníku, dopravnej situácii aj o kanalizácii
Obyvatelia Sídliska Západ sa sťažovali na neporiadok, parkovanie aj stav chodníkov a ciest
Obyvateľov Rožňavskej trápi budova LUX-u, chýbajúci obchod aj pošta
Obyvatelia centra mesta a Chrenoviska sa stretli s predstaviteľmi samosprávy a zvolili nový výbor
Na verejných zhromaždeniach zvolia členov výborov mestských častí, začne sa na V. Pokoradzi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross