No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V rimavskosobotskom domove dôchodcov potvrdili pozitívny test u zamestnanca, klientov budú testovať

V Domove dôchodcov v Rimavskej Sobote bol potvrdený pozitívny test na koronavírus. Ako pre Rimava.sk uviedol Dušan Béreš, okresný hygienik z RÚVZ Rimavská Sobota, ide o včerajší nález u zamestnanca, o prvé testovanie. "Klienti tu budú testovaní v sobotu," povedal Béreš s tým, že ide o obdobnú situáciu ako pred pár dňami v Revúcej, kde boli pozitívne prvé výsledky testov u dvoch zamestnankýň zariadenia opatrovateľskej služby. Podľa aktuálnych informácií RÚVZ Rimavská Sobota ďalšie testy u zamestnancov či klientov boli však negatívne.

Ako sa zamestnanec mohol nakaziť zatiaľ uviesť nevedel. "Je to predmetom ešte šetrenia," podotkol Béreš, podľa ktorého prijali potrebné opatrenia a celý objekt je v karanténe.

Článok pokračuje pod reklamouRimavskosobotský okres patrí na juhu Banskobystrického kraja medzi tie, kde bolo potvrdených najviac pozitívnych prípadov. Jeden z nich však bol falošne pozitívny a štyria ľudia v Šimonovciach mali opakované testy už negatívne.
Susedný okres Revúca, ktorý spadá do pôsobnosti RÚVZ Rimavská Sobota, eviduje 12 prípadov. Posledný z nich sa podľa informácií mapy covid vyskytol zatiaľ z 24. apríla. Okres Lučenec má osem prípadov, posledný z 25. apríla, Poltár stále jeden prípad z 5.apríla.

V posledných týždňoch bolo v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici hospitalizovaných pár pacientov s ochorením Covid-19. Ku koncu apríla však neevidujú žiadneho. Podľa Dušana Béreša prípady z Uzovskej Panice, ktoré patrili medzi prvé v okrese Rimavská Sobota sú však negatívne stále zatiaľ len z polovice. U muža už vírus potvrdený nebol, jeho manželka bola však pozitívna, no na opakované výsledky čakajú v týchto dňoch. "Muž bol prepustený, ale išiel ďalej na ústavnú starostlivosť, už nie je na infekčnom," podotkol okresný hygienik.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross