DŽUDO: Na medzinárodnom Budapest Cup 2017 Lokomotíva nechýbala, Gažiová opäť na stupni víťazov

Izrael, Dominikánska republika, Veľká Británia, Kanada, Azerbajdžan, Cyprus či Georgia. Aj z týchto ako i krajín EÚ boli pretekári na prestížnom medzinárodnom turnaji v Maďarsku pod názvom Budapest Cup 2017. Zúčastnilo sa ho viac ako 1500 pretekárov.

„Náš klub reprezentovala jediná pretekárka Natália Gažiová, ktorá štartovala v najviac obsadenej váhe do 32 kilogramov mladších žiačok, kde sa zišlo až 21 pretekárok,“ informoval Rimava.sk predseda džudo oddielu Lokomotíva, Ľubomír Antal. Natália celkovo absolvovala päť zápasov, pričom podľa Antala boj o finále jej unikol o „vlások“, keď v semifinálovom zápase prehrala v golden skóre s ukrajinskou pretekárkou.

„V boji o bronz nezaváhala a poradila si s maďarskou reprezentantkou a tak získala tretie bronzové miesto,“ avizoval Antal, ktorý v mene vedenia klubu ďakuje Natálii za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Rimavská Sobota v zahraničí.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Lokomotíva Rimavská Sobota