Muži HKM zaznamenali na domácom ľade prvú výhru sezóny so Sabinovom

4. októbra 2015 |  |

hkm-ilustracneMužom HKM Rimavská Sobota sa konečne podarilo po dvoch tesne prehratých zápasoch aj vyhrať. Na domácom ľade sa predstavili v sobotu, 3. októbra, so súperom zo Sabinova. Soboťania sa predstavili v obohatenej zostave s tromi hráčmi z Detvy a jedným brankárom, tiež z Detvy. V zostave sa objavil aj hráč s ruskými koreňmi Vladimír Nikonov. Úvod stetnutia jasne prebiehal v réžií domácich, keď v tretej minúte prekonal sabinovského brankára Ján Slovák a o šesť minút skóroval Michal Šagát. V jedenástej minúte Sabinovčania znížili na 2:1, no v poslednej minúte prvého dejstva zvýšil náskok Soboťanov Simon Iványi. V druhej tretine dominovali hostia a po jej konci bolo vyrovnané 3:3. Tretie dejstvo sa opäť nieslo v réžií domácich a v siedmej minúte poslal do vedenia Soboťanov Ján Blaško. Tlak Sabinova narastal a dve minúty pred koncom si na trestnú lavičku išiel sadnúť Ján Slovák a súper hral presilovku. Soboťanom sa podarilo odolať ich tlaku a zaslúžene si pripísali prvé tri body. Celý zápas sa niesol v športovom duchu a bol lahôdkou pre divákov s dokonalým koncom. Pre divákov sme opäť pripravili súťaž o zaujímave ceny. Hlavnou cenou bola autokamera, o ktorú bojovali traja vyžrebovaní šťastlivci. Bohužiaľ, ani jednému sa nepodarilo pukom trafiť do vyrezaných dier na bránke, a tak si odniesli aspoň upomienkové predmety od našich sponzorov. Súťaž o autokamery bude prebiehať aj na najbližšom domácom zápase mužov, ktorý sa uskutočmí 17. októbra.

HKM Rimavská Sobota - HK Sabinov 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Góly HKM: Ján Sovák (Michal Šagát, Ľubomír Bačkor), Michal Šagát (Tomáš Parobok, Ján Slovák), Simon Iványi (Peter Filipiak, Richard Fiala), Ján Blaško (Tomáš Parobok, Vladimír Nikonov)

strely: 48:27, trestné minúty 14:0, divákov: 179, rozhodovali: Peter Sýkora - Bc. Richard Ivan, Jaroslav Riš

Zostava HKM: Dávid Rusňák, Tomáš Sihelský - Ján Slovák, Michal Slovák, Michal Šagát, Richard Fiala, Ľubomír Bačkor, Vladimír Nikonov, Jakub Škantár, Ján Blaško, Rastislav Matúška, Tomáš Parobok, Marek Heckl, Simon Iványi, Peter Filipiak, Marek Fiľo

Ostatné výsledky 4. kola:

MHK Ružomberok - HC REBELLION Levoča 5:8 (2:3, 0:4, 3:1)

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HK Brezno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín - voľno

Soboťania sa o týždeň predstavia na ľade v Brezne. Na domácom ľade sa predstavia 17. októbra proti nováčikovi súťaže HC REBELLION Levoča.

Starší a mladši žiaci odohrali v nedeľu, 4. októbra, zápas proti Považskej Bystrici na zimnom štadióne v Rimavskej sobote. Starší žiaci prehrali vysoko 1:12, ako jediný z HKM Rimavská Sobota sa do streleckej listiny zapísal Lukáš Révesz. Mladším žiakom sa podarilo uhrať lepší výsledok, no nepodarilo sa im prekonať súperovho brankára a prehrali 0:5. Žiaci sa o týždeň predstavia na ľade Ružomberka.