No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do regiónu mieria dve výjazdové rokovania Vlády SR

stretnutie-akcny-plan-06Do regiónu Gemer-Malohontu mieria výjazdové rokovania novozvolenej vlády. Uskutočniť by sa mali v dvoch okresných mestách. Jedným z nich by mal byť Lučenec. Tým druhým je Rimavská Sobota. Vládni predstavitelia by sa mali zaoberať akčným plánom na podporu zamestnanosti v regióne. Pre Rimava.sk to potvrdil okresný predseda strany Smer-SD ako aj poslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva, Ivan Hazucha.

Podľa jeho slov je akčný plán pripravený a rozposlaný na ministerstvá na pripomienkovanie. „Minulý týždeň sme mali zasadnutie na okresnom úrade s radou okresu, kde boli pozvaní aj predsedovia politických strán a oboznámili nás s akčným plánom a s dobrou vierou, že to nebude plán akčnej skupiny, ale nás všetkých. Všetci môžeme k tomu prispieť, aby sa tento plán schválil,“ avizoval Hazucha, podľa ktorého okresná rada trvala na tom, aby výjazdové rokovanie vlády bolo v okresnom meste Rimavská Sobota.

V rámci regiónu, po Poltári a Tisovci, by sa tak vládni predstavitelia mali do tretice stretnúť v Rimavskej Sobote. Zísť by sa mali koncom budúceho týždňa. „Rokovanie by malo prebiehať v Dome kultúry,“ uzavrel Hazucha.

Ako Rimava.sk informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, informácie o najbližšom výjazdovom rokovaní vlády zverejnia hneď, ako budú dohodnuté technické detaily. „Spoločne s termínom a miestom rokovania bude zverejnený aj program rokovania,“ uviedol Tlačový a informačný odbor.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Akčný plán na podporu zamestnanosti nemá byť len o jednorázovej podpore
Akčný plán na zvýšenie zamestnanosti pripravujú už aj v okrese Rimavská Sobota
Premiér Fico sľúbil podporu okresom s vysokou nezamestnanosťou, návrh zákona dotvoria v jednotlivých regiónoch
Investorom v Rimavskosobotskom okrese sľubujú daňové prázdniny
OZ Naša Sobota: V Tornali podpísali Memorandum o podpore regiónov s vysokou nezamestnanosťou
OZ Naša Sobota pripravuje po návšteve ministra financií ďalšie stretnutie
Rimavskosoboťania chcú na ministerstve vybojovať daňové zvýhodnenie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross