No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krajský súd v prípade usmrtenia cyklistiky opäť odročili, na obžalovaného vydali zatykač

Súdne ťahanice v prípade usmrtenia cyklistky z Rimavského Brezova, ku ktorému došlo ešte v roku 2015, pokračujú aj na Krajskom súde v Banskej Bystrici. Ďalšie, včerajšie (19.4.), pojednávanie odročili. Tentoraz ale na neurčito z dôvodu neprítomnosti obžalovaného Mareka Š., ktorý si nepreberá poštové zásielky zo súdu. Rimava.sk o tom informovala Nina Spurná, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Podľa jej slov však krajský senát vydal včerajším dňom príkaz na jeho zatknutie. Odročenia pojednávaní sa však netýkajú len na krajskom súde. Tie sa objavili aj na Okresnom súde v Rimavskej Sobote. Obžalovaný taktiež nechodil na pojednávania alebo prišiel bez svojho právneho zástupcu, alebo nechcel vypovedať za prítomnosti kamier. Sudca tak musel pojednávania odročovať. Nakoniec mu okresný súd v roku 2017 vymeral štyri roky nepodmienečne. Podľa rozsudku okresného súdu si Marek má trest odpykať v zariadení so stredným stupňom stráženia. Taktiež si za volant nesadne osem rokov. Proti rozsudku však podal odvolanie a tak sa prípadom nateraz zaoberá banskobystrický krajský súd.

K tragickej nehode, pri ktorej zomrela 35-ročná cyklistka Janka, sa stala ešte v júni 2015 pri Rimavskom Brezove. Vodič Marek Š. podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla.

V aute sa zranili aj traja spolujazdci, vtedy 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou. U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
Odročenia v prípade usmrtenia cyklistky pokračujú aj na krajskom súde
V prípade usmrtenia cyklistky padlo na súde po niekoľkých odročeniach rozhodnutie
Obvinený z usmrtenia cyklistky na súd prišiel, odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier
Súd tragickej nehody cyklistky znova odročili, dôvodom je dokazovanie
Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross