No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kruháč na Malohontskej by mal byť pred dokončením, odovzdajú ho týždeň pred voľbami

Plánované dokončenie kruhového objazdu na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote má meškanie. Dokončený mal byť k 15. októbru, pričom odovzdať ho mali medzi 20. až 23. októbrom. Tieto termíny avizoval na uplynulom mestskom zastupiteľstve primátor mesta Jozef Šimko, podľa ktorého idú práce podľa plánu.

Na kruhovom objazde sa však ešte dnes, 18. októbra, pracuje. Napriek tomu už je známy termín jeho odovzdávania. Informoval o tom Šimko nielen na zasadnutí krajského parlamentu, ale aj vo svojom komentári na stránke Rimava.sk v tomto článku. Ako ozrejmil, kruhový objazd odovzdajú v piatok, 27. októbra o 11:00 hod. „Samozrejme spoločne s pánom predsedom BBSK Marianom Kotlebom,“ napísal Šimko na stránke Rimava.sk. Avizovaný termín sa tak posunul a odovzdávanie do užívania v poradí štvrtého kruhového objazdu v Rimavskej Sobote je naplánované týždeň pred voľbami do VÚC. Tie sa uskutočnia v sobotu, 4. novembra.

Na výstavbu kruhovej križovatky bolo stanovených 90 dní, pričom práce začali v úvode augusta 2017. Pôvodne sa s výstavbou malo začať na jeseň minulého roka, potom na jar, kedy bola kvôli tomu upravená trať – štart aj cieľ – cyklistických pretekov Jarná cena, ktoré sa napokon konali v obci Jesenské. Súčasťou výstavby kruhovej križovatky na Malohontskej ulici bolo aj spevnenie podchodu, ktorý viedol popod dvojprúdovú cestu. Podchod bol začiatkom 90-tych rokov uzavretý. Náklady na projektovú dokumentáciu vo výške takmer 12 tis. eur ako aj statický posudok v hodnote 890 eur sú hradené z rozpočtu mesta. Celková suma kruhovej križovatky by mala byť viac ako 170 tis. eur, ktorú bude hradiť Banskobystrický samosprávny kraj.

A hoci okolo prípravných prác bolo rušno, pri výstavbe tomu tak podľa niektorých obyvateľov, ktorí informovali redakciu Rimava.sk, nebolo. „Cez deň tam vidím pracovať dvoch-troch pracovníkov,“ povedala jedna z obyvateliek bytovky na Ulici Malohontskej. Výstavba sa však dotkla aj obyvateľov na Francisciho ulici, kadiaľ vedie obchádzková trasa. Podľa nich je to od hluku áut na nevydržanie. Skúšku nervov však zažívajú aj samotní vodiči áut. V dôsledku uzatvorenej dvojprúdovky sa tvoria na cestách v centre mesta, najmä v popoludňajších hodinách, dlhé kolóny.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Dvojprúdovka bude od augusta úplne uzatvorená, začnú s výstavbou kruháča
R. SOBOTA: Kruhovú križovatku postaví domáca firma
Avizovaný termín výstavby kruhového objazdu sa javí ako nereálny
Suma 180 tisíc eur pravdepodobne nebude postačovať na kruhový objazd, mesto pokračuje vo výstavbe chodníkov
Ďalšiu kruhovú križovatku chcú postaviť do konca roka, podchod majú zrušiť


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross