No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Dvojprúdovka bude od augusta úplne uzatvorená, začnú s výstavbou kruháča

Dvojprúdová cesta na Ulici Malohontskej v Rimavskej Sobote bude od začiatku augusta úplne uzatvorená. Domáca firma Gemerstav začne s výstavbou kruhovej križovatky. Ako ďalej mesto informuje, uzávierka potrvá pod dobu približne 90 dní.

Dvojprúdovka bude uzatvorená od utorka, 1. augusta, od 5:00 hod. od kruhovej križovatky pri Lidli po okružnú križovatku pri Kauflande ako aj Ulica Jánošíkova pri pošte a odbočka na Sídlisko Rimava. Ako ďalej samospráva informuje, doprava bude odklonená zo Sobôtky cez štátnu cestu I/50 pre nákladnú dopravu a pre ostatnú dopravu od okružnej križovatky pri Lidli podľa schváleného Projektu organizácie dopravy (POD). „Zároveň upozorňujeme, že bude v trase obchádzky na uliciach Cukrovarskej, K.Mikszátha a I.Hatvaniho zakázané státie vozidiel po krajoch komunikácie,“ avizuje samospráva a prosí účastníkov cestnej premávky o ohľaduplnosť a rešpektovanie dopravného značenia na obchádzkovej trase počas vykonávania stavebných prác.

Výstavba kruhovej križovatky sa tak začne takmer po roku od jej avizovania. Pôvodne sa s výstavbou malo začať na jeseň minulého roka, potom na jar, kedy bola kvôli tomu upravená trať – štart aj cieľ – cyklistických pretekov Jarná cena, ktoré sa napokon konali v obci Jesenské. Súčasťou výstavby kruhovej križovatky na Malohontskej ulici je aj spevnenie podchodu, ktorý vedie popod dvojprúdovú cestu. Podchod bol začiatkom 90-tych rokov uzavretý. Náklady na projektovú dokumentáciu vo výške takmer 12 tis. eur ako aj statický posudok v hodnote 890 eur sú hradené z rozpočtu mesta. Celková suma kruhovej križovatky by mala byť viac ako 170 tis. eur, ktorú bude hradiť Banskobystrický samosprávny kraj.

Na Malohontskej ulici tak má pribudnúť v poradí už štvrtá kruhová križovatke v meste. Nemala by však byť posledná. Ako odznelo koncom mája počas návštevy ministra dopravy Árpáda Érseka v Bátke, na základe požiadaviek občanov zaradia do prípravy kruhovú križovatku aj na Sobôtke, ktorá patrí medzi vyťažené a nehodové križovatky.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Kruhovú križovatku postaví domáca firma
Avizovaný termín výstavby kruhového objazdu sa javí ako nereálny
Suma 180 tisíc eur pravdepodobne nebude postačovať na kruhový objazd, mesto pokračuje vo výstavbe chodníkov
Ďalšiu kruhovú križovatku chcú postaviť do konca roka, podchod majú zrušiť


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross