No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kruhovú križovatku postaví domáca firma

Kruhovú križovatku v centre Malohontskej ulice v Rimavskej Sobote za približne 180 tisíc eur postaví domáca firma. Ako pre Rimava.sk priblížila Michaela Piliarová, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý výstavbu financuje, ide o víťaza verejného obstarávania, spoločnosť Gemerstav z Rimavskej Soboty. „Kritériom na hodnotenie ponúk bola najnižšia ponuková (zmluvná) cena v eurách vrátane DPH na kompletný predmet zákazky,“ uviedla Piliarová, podľa ktorej sa do súťaže zapojili štyri firmy.

Víťaz verejného obstarávania má podľa Piliarovej kruhovú križovatku postaviť do 90 dní od podpísania Zmluvy o dielo. Piliarová zároveň spomenula, že doprava počas výstavby bude riešená v zmysle projektovej dokumentácie obchádzkou kruhovej križovatky. „Hlavná obchádzková trasa bude viesť po ceste I/16 a III/2741,“ dodala.

S výstavbou sa malo začať pôvodne na jeseň minulého roka, potom na jar, kedy bola kvôli tomu upravená trať – štart aj cieľ – cyklistických pretekov Jarná cena. Tie sa napokon konali v obci Jesenské. Súčasťou výstavby kruhovej križovatky na Malohontskej ulici je aj spevnenie podchodu, ktorý vedie popod dvojprúdovú cestu. Podchod bol začiatkom 90-tych rokov uzavretý. Náklady na projektovú dokumentáciu vo výške takmer 12 tis. eur ako aj statický posudok v hodnote 890 eur sú hradené z rozpočtu mesta.

Na Malohontskej ulici tak má pribudnúť v poradí už štvrtá kruhová križovatke v meste. Nemala by však byť posledná. Ako odznelo koncom mája počas návštevy ministra dopravy Árpáda Érseka v Bátke, na základe požiadaviek občanov zaradia do prípravy kruhovú križovatku aj na Sobôtke, ktorá patrí medzi vyťažené a nehodové križovatky.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Avizovaný termín výstavby kruhového objazdu sa javí ako nereálny
Suma 180 tisíc eur pravdepodobne nebude postačovať na kruhový objazd, mesto pokračuje vo výstavbe chodníkov
Ďalšiu kruhovú križovatku chcú postaviť do konca roka, podchod majú zrušiť


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross