No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KURINEC: Nový bazén čaká ďalšia kontrola. Primátor ho chce otvárať cez víkend

kurinec-bazenNový dvojbazén na Kurinci čaká v závere týždňa ďalšia kontrola. Po tom, čo mala samospráva dobudovať v areáli aktívny bleskozvod, primátor Jozef Šimko v piatok očakáva vydanie povolenia, cez víkend by mohlo nasledovať otvorenie pre širokú verejnosť. Vyhlásil to na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Poslancov zároveň ubezpečil, že bazén je v poriadku, na rokovanie priniesol aj statický posudok stavby.
Bleskozvod je podľa slov primátora hotový, ako uviedol, práve ten bol hlavným problémom. Šimko informoval, že do ochranného zariadenia museli investovať 6 200 eur. "Bohužiaľ, s tým nepohnem, museli sme to vybudovať," povedal Šimko a pripustil, že tak riskol ďalšie trestné oznámenie zo strany poslancov za SMER-SD. Spomenul však, že druhou možnosťou bolo dať investíciu schváliť poslancom a dodržať úradný postup, čo by však bolo zdĺhavé.

JUDr. Jozef Šimko"Urobil som to bez poslancov, majú šancu na mňa podať opäť trestné oznámenie. Ale opäť z toho mráčika nezaprší," povedal Šimko, podľa ktorého museli tiež doplniť do strojovne čerpadlá pre prípad, že by došlo k prieniku spodných vôd. Podľa neho však v tomto prípade ide o investíciu vo výške dvesto-tristo eur. Ďalej zdôraznil, že bazén je v súlade s projektovou dokumentáciou. Uviedol, že v súvislosti s kolaudáciou majú aj stanovisko z hygieny. "Bol som milo prekvapený, mali pripomienky, ktoré odstránime, dali nám nejaké lehoty, to znamená vybudovanie betónového chodníka, aby občania nešľapali po tráve alebo po blate," informoval primátor.

Šéf poslaneckého klubu SMER-SD Ján Véhg povedal, že bazén ako taký nechcú veľmi komentovať, keďže podľa jeho slov "je to celé partizánčina" a problémov je v súvislosti s výstavbou oveľa viac. Spomenul, že takáto stavba musí vyhovovať všetkým bezpečnostným kritériám, ak by bola spustená do prevádzky bez povolení, je to rizikové. Poslanec poukázal na to, že podľa neho a tiež na základe rozhovorov s odborníkmi, by bol pri takomto type stavby vhodnejší iný bleskozvod, nie aktívny. "Našim cieľom nie je iniciovať trestné oznámenie, horšie bude, ak dôjde k nešťastiu," uzavrel Végh.

Napriek tomu, že samospráva avizuje začiatok kúpania v najbližších dňoch, k uvedeniu nového bazéna do užívania zatiaľ nemá rozhodnutie od hygieny. Ako pre Rimava.sk potvrdila vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, úrad zatiaľ nevydal rozhodnutie na uvedenie bazéna do prevádzky. Podľa jej slov to nedovoľuje zákon, keďže bazény neboli skolaudované. Prevádzkovateľ tiež musí zabezpečiť rozbor vody.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

KURINEC: Pri novom bazéne musia dobudovať ďalší bleskozvod
KURINEC: Na výstavbe nových bazénov našiel kontrolór tieto pochybenia
VIDEO: Na Kurinci sa v nových bazénoch kúpali prví ľudia, do ukončenia kolaudácie vodu vypustia
R. SOBOTA: Kúpe sa na troch miestach, v najbližších dňoch pribudne Kurinec, Tornaľa či Hnúšťa
R. SOBOTA: Nový bazén na Kurinci kontrolovali poslanci, samospráva zaplatí viac za plot aj chodník


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross