No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto má splácať asfaltovanie 10 rokov. Poslanci rozhodnú, ktorej banke

asfaltovanieRimavskosobotská samospráva, ktorá v súčasnosti asfaltuje v meste viacero úsekov ciest, parkovísk a chodníkov, má za práce platiť v splátkach desať rokov. Poslanci na utorkovom rokovaní v budove bývalého Župného domu majú rozhodnúť o spôsobe či zmene financovania. Prvotne odobrili bankový úver Slovenskej sporiteľni, teraz ju samospráva navrhuje zmeniť na Všeobecnú úverovú banku, ktorá ponúka na financovanie obnovy povrchu miestnych komunikácií výhodnejšie zmluvné podmienky. Ako sa ďalej uvádza v predkladanej správe na zajtrajšie popoludňajšie verejné rokovanie, spracovateľský poplatok ponúka banka nižší o 0,1 percenta a úrokovú sadzbu nižšiu o 0,09 percenta. Konkrétna výška nákladov na asfaltovanie v návrhu uvedená nie je. V tejto etape má byť vyasfaltovaných približne 40 ulíc v hodnote viac ako 480 tisíc eur (pôvodne bolo na tento účel vyčlenených približne 300 tis. eur, na návrhy poslancov bol zoznam ulíc rozšírený, pozn. red.).

Témou bude aj futbal, poslancov čaká aj správa o činnosti Mestského športového klubu, v ktorého mládežníckych oddieloch hrá 197 detí a mládeže. Okrem dosiahnutých výsledkov v nej predseda Dozornej rady MŠK Rimavská Sobota Roman Ciprus upozorňuje aj na nutnosť splatenia dlžôb z minulého obdobia pred 1. januárom 2016 vo výške viac ako 25 tis. eur, prevažne ako záväzky voči hráčom. „Dlžoby sa nám podarilo znížiť vlastnými príjmami za reklamnú a sponzorskú činnosť, za výber parkovného a za prenájom bufetov,“ dodáva a zdôrazňuje, že klub nemá za rok 2016 ani jedno euro nových dlžôb. V návrhu sa uvádzajú aj náklady na jesennú časť sezóny, kde bude potrebná podpora mesta vo výške 80 tis. eur.

Poslanci sa ďalej budú zaoberať aj žiadosťou Kolkárskeho klubu na zabezpečenie výdavkov na prevádzkovanie kolkárne na rok 2016 vo výške 6 tis. eur a na rok 2017 vo výške 10 tis. eur. Podľa prezidenta klubu Otta Povinského po rekonštrukcii kolkárskych dráh začnú na jeseň súťaž 1. kolkárskej ligy Východ – muži či extraligu ženy. „S prevádzkou kolkárne sa plánuje uskutočnenie mestskej kolkárskej ligy, práca s deťmi a mládežou,“ dodáva Povinsky.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Mesto pokračuje v oprave chodníkov, pustili sa aj do Námestia M. Tompu
Poslanci sa dohodli na ďalšom asfaltovaní, odobrili aj redakčnú radu novín
FOTO: Niektorí poslanci upozornili na kvalitu asfaltovania chodníkov
Hasiči sa nevedeli dostať k bytovkám, mesto rozširuje parkovacie miesta
V nemocnici dokončili asfaltovanie ciest a chodníkov, prechod cez areál uzavreli


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross