No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V nemocnici dokončili asfaltovanie ciest a chodníkov, prechod cez areál uzavreli

nemocnicaRimavskosobotská nemocnica má vynovený areál, vyasfaltované komunikácie a niektoré chodníky, pribudli aj nové parkovacie miesta. Investícia do približne 4 tis. metrov štvorcových novej plochy si vyžiadala náklady vo výške 125 tisíc eur. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ nemocnice Ivan Mokrý, v nemocnici pribudlo 25 parkovacích miest, z toho sú štyri vyhradené pre osoby so zdravotným postihnutím. „Myslím si, že to nie je nejaký zlomový krok pre nemocnicu ale krok, ktorý určite pomôže pacientom, zamestnancom a všetkým čo sa v areáli pohybujú,“ hovorí riaditeľ nemocnice, podľa ktorého bol predtým pohyb po areáli nepríjemný až nebezpečný.

V súvislosti s vynovením areálu sa vedenie nemocnice rozhodlo uzavrieť prechod nemocnicou zo Železničnej ulice. Podľa riaditeľa tak urobili kvôli zlepšeniu bezpečnosti pacientov aj zamestnancov. „Je tu veľa budov a zákutí, ktoré sa ťažšie kontrolujú. Máme tu aj strážnu službu a objekt vieme takto lepšie zabezpečiť,“ povedal Mokrý. Práce na príprave podkladového terénu a asfaltovanie realizovala firma Strabag.

JUDr. Jozef Šimko (vľavo) a Ing. Ivan Mokrý

JUDr. Jozef Šimko (vľavo) a Ing. Ivan Mokrý

Na stretnutie bol pozvaný aj primátor mesta Jozef Šimko, ktorý je zároveň aj poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja. Ako spomenul, oceňuje investíciu spoločnosti do nemocnice, ktorú majú v dlhodobom prenájme od BBSK. „To, čo nám sľúbili ešte vlani, slovo dodržali. Je nádhera pozrieť sa teraz na vyasfaltovaný areál. Ide to k lepšiemu,“ zhodnotil primátor, podľa ktorého rozhodnutie o uzavretí priechodnosti areálu je jednoznačne na rozhodnutí vedenia nemocnice. „Je to súkromný majetok, ako mesto do toho zasiahnuť nemôžeme,“ dodal primátor. Ako poznamenal, v súčasnosti pozastavili asfaltovanie ciest a chodníkov v centre Rimavskej Soboty. „S prácami budeme pokračovať opäť v marci alebo apríli, podľa počasia,“ poznamenal. Podľa Šimka stihli vyasfaltovať parkovisko pred bytovkami na Daxnerovom námestí a na B. Bartóka, okolie Domu kultúry a jedno parkovisko na Sídlisku Západ.

Nemocnica sa stala súčasťou siete Svet zdravia v apríli minulého roka. Ako koncom septembra informoval riaditeľ nemocnice poslancov mestského zastupiteľstva, doposiaľ investovali do nemocnice viac ako 500 tis. eur. Došlo k obnove technického vybavenia ako aj vynoveniu chirurgického pavilónu, oddelenia pre dlhodobo chorých či celkového zovňajšku nemocnice, personálne je ale nemocnica stále poddimenzovaná. Podľa Mokrého aktuálne spustili bezplatné WiFi internetové pripojenie pre pacientov. Ako regionálna sieť nemocníc minulý mesiac zaradili do svojej flotily dopravnej zdravotnej služby 13 nových sanitných vozidiel Mercedes-Benz Vito v celkovej hodnote 570-tisíc eur.

Nemocnica v Rimavskej Sobote má viac ako 120-ročnú históriu. V súvislosti s rozšírením areálu nemocnice od roku 1990 a výstavbou nových pavilónov sa uzavrela Šrobárova ulica, ktorú obyvatelia využívali aj na spomínaný prechod do centra mesta. K uzavetiu prechodu už v minulosti došlo, zo strany občanov však boli organizované petície “Za neuzatvorenie priechodu”. Niektorí obyvatelia s jeho uzavretím nesúhlasia ani teraz. Podľa niektorých sa im predĺži cesta z nemocnice k lekárom na Železničnej ulici.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: V nemocnici pripravujú asfaltovanie, návštevníkov žiadajú o trpezlivosť a ohľaduplnosť
R. SOBOTA: Malí pacienti v nemocnici dostali veľký darček
R. SOBOTA: Do nemocnice investovali státisíce, personálne sú ale stále poddimenzovaní
Nemocnica v Rimavskej Sobote vynovila chirurgické oddelenie
R. SOBOTA: V nemocnici revitalizujú staré chirurgické oddelenie, dostavať chcú aj B-pavilón
R. SOBOTA: Na chirurgii operujú po novom a na novom. Metódu zaviedli prví na Slovensku
R. SOBOTA: Definitívne! Nemocnica je vo Svete zdravia, má nového riaditeľa
Nemocnica v Rimavskej Sobote má už viac ako 120 rokov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross