No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako vybrať vhodné prezuvky pre vášho školáka alebo škôlkara? Dajte si záležať, výber obuvi ovplyvní zdravý vývin chodidiel

RIMAVSKÁ SOBOTA - Už je to čoskoro tu – letné prázdniny sa deň po dni schyľujú ku svojmu koncu – a máme tu september spolu so začiatkom nového školského roka. Máte doma škôlkara či prváka? Alebo už vaše dieťa nastupuje do vyššieho ročníka? Tak či onak, z prezuviek už určite vyrástol. Čo všetko treba brať do úvahy, keď idete kupovať nové topánočky pre vaše dieťa? Poradia vám v Lekárni Západ a v Lekárni na námestí, kde nájdete aj detskú obuv do školy či na doma.

Prezuvky sú základom povinnej školskej výbavy. Ak chcete, aby sa chodidlá vašich detí vyvíjali správne, staviť by ste mali na certifikované topánočky vyrábané odborníkmi v tejto oblasti. A to už v čase, keď vaše dieťa začína chodiť. Nohy nás nosia celý život, ovplyvňujú naše celkové zdravie. Napríklad aj zdravé držanie tela súvisí s chodidlami. Ich správny vývin môže predchádzať poruchám pohybového systému.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Vôňou proti bolesti: V Lekárni Západ a Lekárni na námestí stavili aj na aromaterapiu, šikovná farmaceutka mieša esenciálne oleje na rôzne zdravotné problémy

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: CHIR-MED - Ošetrenie rázovou vlnou vás zbaví niekoľkých typov bolesti, ale aj celulitídy. Nepodceňte ani kontrolu znamienok, môže vám zachrániť život, hovorí lekárka z Rim. Soboty


Nevhodné topánky spomaľujú pohybový vývin dieťaťa - môže odmietať chôdzu, je predčasne unavené, má bolestivo presilené svaly a šľachy nôh a predkolenia. Na nohách sa mu môžu objaviť  rôzne otlaky, deformity palcov alebo neprirodzené vyosenia piat. U detí starších ako 3 roky sú najčastejšími problémami plochá noha, vpadnuté vbočené členky, špičkovanie s následným skrátením Achillových šliach, vytáčanie špičiek pri chôdzi von alebo naopak zakopávanie o padajúcu  špičku smerom dnu.

Chystáte sa kupovať deťom nové prezuvky alebo „capačky“? V prvom rade si treba všímať ich tvar, veľkosť a ohybnosť. V Lekárni Západ a v Lekárni na námestí vám s výberom ochotne a odborne poradia.

NENECHAJTE SI UJSŤ: Antibiotiká či vitamíny? CRP vyšetrenie vám dá odpoveď. FOB test zas môže odhaliť rakovinu

V Lekárni Západ nájdete detské prezuvky s certifikátom „Zdravá stopa“ od českého výrobcu PEON. Sú vyrábané z kvalitných nezávadných materiálov pre zdravý rast a pohodlie detských chodidiel. Topánočky majú protišmykovú podrážku a spevnenú pätu. Vyrábané sú s vyberateľnou vložkou a majú penovú výplň s aktívnym uhlím, ktoré má antibakteriálne účinky. Detské prezuvky PEON KIDS spĺňajú zásady zdravého obúvania detí, a preto na ne stavili v Lekárni Západ.

V ponuke majú topánočky pre dievčatá a chlapcov vo veľkostiach 18 až 36. Farebné motívy sú už len bonusom, ktorý neujde pozornosti žiadneho dieťaťa. Výhodou je aj jednoduché zapínanie topánok, s ktorým si deti poradia aj samé.


NEVYNECHAJTE: Do Lekárne na námestí a Lekárne Západ si môžete prísť po zdravie, aj keď nie ste chorí. Ich BIO zóny sú plné zdravých variant obľúbených maškŕt

NEVYNECHAJTE: Opaľovanie – áno či nie? Ako na zdravo opálenú pokožku? Základom je jej ochrana, radia farmaceutky z Lekárne Západ


V Lekárni na námestí si môžete vybrať zo sortimentu od známej slovenskej značky Rak. Prezuvky a „capačky“ – vhodné pre deti do 3 rokov, od tohto výrobcu sú taktiež ideálne pre prirodzený a optimálny vývin vašej ratolesti. Výrobcovia vedia, aké je dôležité už v samom začiatku podchytiť zdravý rast detského chodidla.

Detskú obuv majú vo veľkostiach od 17 po 34. Všetky topánočky sú vyrobené z tých najkvalitnejších prírodných materiálov s flexibilnou podošvou, vystuženou pätou a mäkkou anatomicky tvarovanou stielkou. Vzdušná látka je potlačená v rozličných farbách, vďaka tomu papučky zaujmú každé dieťa. Vnútro je bielej farby. V oblasti päty sa nachádza spevnená časť. Stielka je taktiež textilná a je s podporou klenby. Na papučkách sú zväčša 4 otvory, ktoré zabezpečujú vetranie nožičky. Topánočky však nájdete aj v ďalších prevedeniach. Zapínanie je na jeden suchý zips okolo členka, s ktorým si poradí každé dieťa.

V Lekárni Západ a v Lekárni na námestí nájdete detské prezuvky a „capačky“ v niekoľkých prevedeniach a farebných kombináciách. To, čo však majú spoločné, je, že sú vhodné pre detskú nôžku a jej zdravý rast.

Lekáreň Západ nájdete na adrese Ul. Dr. V. Clementisa 4754 v R. Sobote, otvorená je počas pracovných dní od 7:30 do 17:00 hod. Lekáreň Západ môžete kontaktovať v prípade potreby telefonicky na čísle 0905 230 048.
Lekáreň na námestí nájdete na adrese Hlavné námestie 24/4 a je otvorená počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 hod. Lekáreň na námestí môžete kontaktovať v prípade potreby telefonicky na čísle 0911 222 396.

Lekáreň Západ a Lekáreň na Námestí môžete sledovať aj na ich spoločnom profile na sociálnej sieti Facebook, kde vám prinášajú novinky z dostupnej ponuky alebo rôzne tipy pre zdravší život. Lekáreň Západ a aj Lekáreň na Námestí nájdete aj na Instagrame.

PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross