No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskosobotskom obvode na kandidátke 63 uchádzačov

Volebná komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) zaregistrovala všetkých deviatich kandidátov na post župana a tiež všetkých 496 kandidátov na posty krajských poslancov, ktorí boli zapísaní na podaných kandidačných listinách. Pre agentúru SITA to dnes uviedla zapisovateľka tejto komisie Jana Nová.

Na post banskobystrického župana tak oficiálne kandidujú 57-ročný mediátor Pavel Chovanec za stranu Úsvit, 50-ročný europoslanec Vladimír Maňka za koalíciu strán Smer-SD a ĽS-HZDS, 49-ročný poslanec Národnej rady SR Jozef Mikuš za koalíciu strán SDKÚ-DS, KDH, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska a Sloboda a Solidarita, 42-ročný podnikateľ Emil Samko za Rómsku iniciatívu Slovenska, 51-ročný znalec v odbore lesníctvo Jozef Sásik za Slovenskú ľudovú stranu, 58-ročný banskobystrický podžupan Jozef Šimko za koalíciu strán Hnutie za demokraciu a SNS a ako nezávislí kandidáti 53-ročný riaditeľ Podpolianskeho osvetového strediska Igor Danihel, 32-ročný informatik Marian Kotleba a 58-ročný súčasný banskobystrický župan Milan Murgaš.

Zo 496 kandidátov na poslancov banskobystrického župného zastupiteľstva kandidujú ako nezávislí 75 občania, ostatní sú nominantmi niektorej z 23 politických strán respektíve koalícií politických strán. V Rimavskosobotskom obvode kandiduje 63 uchádzačov o post poslanca BBSK.

Plný počet 49 kandidátov na poslancov má koalícia strán Smer-SD a ĽS-HZDS, nasleduje strana Úsvit so 44 kandidátmi.

V nasledujúcom volebnom období bude mať Banskobystrický samosprávny kraj rovnako ako v súčasnom 49 poslancov. Rovnaký ako v minulých župných voľbách zostáva aj počet a vymedzenie volebných obvodov, ktoré sa zhodujú s okresmi kraja. Najviac - osem poslancov - sa bude voliť v obvode Banská Bystrica, šesť v obvode Rimavská Sobota a po päť v obvodoch Brezno, Lučenec a Zvolen. Štyroch poslancov si zvolia obyvatelia v obvode Žiar nad Hronom, po troch v obvodoch Detva, Revúca a Veľký Krtíš, po dvoch v obvodoch Žarnovica, Poltár a Krupina. Jeden poslanec bude v zastupiteľstve BBSK zastupovať obvod Banská Štiavnica.

V predchádzajúcich župných voľbách bolo v Banskobystrickom samosprávnom kraji zaregistrovaných 333 kandidátov na poslancov, z nich 55 nezávislých, a sedem kandidátov na župana. Straníckych kandidátov na poslancov nominovalo 17 politických strán a koalícií.

Zdroj: SITA

Súvisiace články
Murgaš oficiálne ohlásil, že bude kandidovať na župana
Bystrickým županom chcú byť deviati, medzi nimi aj Kotleba
Murgaš tvrdí, že Smer-SD mu núka vysoký post v Bruseli
Kandidátom pravicových strán na župana J. Mikuš
Murgaš zatiaľ neoficiálny kandidát Smeru-SD na župana
Kandidátom Smeru-SD na župana opäť Murgaš
Murgaš už nebude kandidátom Smeru-SD na župana
Murgaš Maňkovi nikdy nenaznačil výhrady k jeho politike
Vladimír Maňka bude kandidátom Smeru-SD a ĽS-HZDS na župana
J. Šimko z HZD tretím ohláseným kandidátom na župana


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross