No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci pustili skateboardistov do areálu amfiteátra, budú pod drobnohľadom

15. februára 2012 |  | | |

Skatepark môže byť zriadený v areáli rimavskosobotského amfiteátra, ak bude oddelený plotom a za jeho prevádzku budú zodpovedať dospelé osoby. Pri prvom porušení podmienok skateboardisti musia areál opustiť. Zhodli sa na tom včera poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí napokon jednohlasne odsúhlasili poskytnutie mestského priestoru na umiestnenie prekážok.

Skatepark zastrešuje občianske združenie Oxymoron, ešte vlani v máji podporili túto myšlienku aj nadácie, poskytli spolu 3 500 eur. Mladí ľudia však doteraz hľadali vhodný priestor. Amfiteáter bol v poradí piatou alternatívou, poslanci ju však v decembrovom hlasovaní nepodporili. Proti sa postavil poslanec Štefan Baláž, ktorý namietal, že v amfiteátri sú vzácne dreviny, ôsmi poslanci vyjadrili zdržanlivý postoj.

Materiál sa dostal pred mestský parlament opätovne, doplnený o podmienky, s ktorými prišli  samotní skateboardisti. Podľa nich bude areál vyhradený len pre skateboarding a inline korčule, skatepark bude ohradený prenosným oplotením. Za prevádzku budú zodpovední piati dospelí správcovia, v skateparku sa nesmie piť ani fajčiť. Areál bude otvorený len v určené dni a hodiny, vždy musí byť prítomný aspoň jeden zo správcov. Ak dôjde k poškodeniu priestoru či stromov, skatepark v amfiteátri skončí. Za týchto podmienok napokon poslanci dali skateboardistom jednomyseľne zelenú.

Ako pre Rimava.sk povedal poslanec Štefan Baláž, od začiatku stál pri zrode amfiteátra, v jeho areáli je vysadených 1 800 vzácnych drevín, obával sa, aby neboli zničené. „Vzhľadom k tomu, že ma oslovili skateboardisti, že nevedia nikde nájsť iné vhodné miesto, že ich odbili zovšadiaľ, zmenil som názor, zahlasoval som za to s podmienkou, že do nájomnej zmluvy budú moje upozornenia zahrnuté,“ vysvetlil Baláž a podotkol, že ako poslanec, občan Rimavskej Soboty a hlavne ako bývalý riaditeľ Domu kultúry bude dodržiavanie dohodnutých pravidiel sledovať. „Som skôr optimista ako pesimista, robím s mladými ľuďmi celý život, preto chcem veriť, že tam bude  poriadok,“ uzavrel.

Chlapci, ktorí počas celého popoludnia až do večera trpezlivo čakali na rozhodnutie poslancov, vyjadrili potešenie nad tým, že zastupiteľstvo súhlasilo s návrhom. „Sme radi, lebo miesto sme hľadali už veľmi dlho a určite sa budeme snažiť, aby bola spokojná aj samospráva. Sme si vedomí toho, že je to jeden z mála vhodných priestorov v rámci Rimavskej Soboty, keď sa niečo stane, nebudeme mať ďalšiu alternatívu,“ povedal pre Rimava.sk Daniel Lindiš. Ako dodal, vie, že na skateboardistov sa pozerá ako na tých, ktorí ničia okolie. „To je vlastne výsledok toho, že skatepark bol v neohradenom areáli, nemali sme nad tým kontrolu a chodil si tam ktokoľvek. Tí, ktorí športovali si priestor nepoškodzovali. Ja si predsa nebudem rozbíjať sklenené fľaše pod sebou, lebo nie je príjemné sa v tom váľať, keď spadnem alebo podobne,“ povedal mladý skateboardista a dodal, že prekážky začnú umiestňovať hneď ako to dovolí počasie.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Poslanci neschválili areál pre skateboardistov. Tí majú 3 500 eur z grantov, miesto sa však doteraz nenašlo
Skateboardisti dostali peniaze na skatepark, chýba im vhodné miesto
Na vybudovanie krytého skateparku dostali skateboardisti ďalšie peniaze
Skateboardisti chcú v kasárňach krytý skatepark, dostali prvých tisíc euro

.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross